Adokadibüroo partner ja vandeadvokaat Paul Varul ei näe järgmisel aastal suuri seadusemuudatusi ettevõtjate jaoks, pigem mõningaid täiendusi.
"Eestis on hea seadusandlus, kuid selle lihvimine on vajalik," märkis ta Delovõje Vedomosti konverentsil Äriplaan 2014.
Varul tõi välja suuremad seadusemuudatused järgmisel aastal:
1. jaanuaril jõustub seadusemuudatus majandustegevuse seadustiku üldosa seaduse suhtes. See seadus paneb paika vaba ettevõtluse printsiibid. Selle seaduse ülesanne on sätestada majandustegevuse vabaduse kasutamise üldised tingimused ja kord, sealhulgas reguleerida majandustegevuse alustamine, teostamine, lõppemine ja jätkamine, registri pidamine, riiklik järelevalve ja vastutus.
Seadusemuudatus vabastab äritegemisest teavitamisest või selleks loa taotlemisest. Seadust kohaldatakse igale ettevõtjale ning tema majandustegevusele kõigil tegevusaladel.
Samuti on oodata muudatusi äriseadustikus. "Äriseadustikus tehakse muudatusi põhimõtteliselt iga aasta, selles ei ole midagi uut," märkis ta. Äriseadustiku seaduse eelnõu võimaldab lõpetada osaühingu ja aktsiaseltsi tegevuse lihtsustatud korras. "Siin me räägime pigem liberaliseerimisest," selgitas Varul.
Mis puudutab karistusseadust, siis ka siin muudatusi, aga mitte olulisi, märkis Varul. Muudatused on seotud näiteks sellega, et kui esitatakse pankrotiavaldus, siis koheldakse võlausaldajaid ühtmoodi, mitte ei tõsteta mõnda võlausaldajat eelisjärjekorda, enne pankroti väljakuulutamist. Samuti hakatakse kuriteoks pidama seda, kui ettevõtte juhatuse liige sõlmib sooduslepingu juhatuse teise liikmega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ökonomist, ärijuhtimise õppejõud ja koolitaja, CapacityKooli teadusjuht Tatjana Moroz sõnas, et ärimeheks ei sünnita, vaid saadakse.
Nortal AS juhatuse liige ja äriarendusdirektor Oleg Švaikovski sõnul nii kaua, kui Eestisse ei tule IT-spetsiliste juurde, see turg ei kasva.
Rahandusminister Jürgen Ligi on Eesti majanduse suhtes positiivne ning tõdeb, et Eesti maksusüsteem lähiajal ei muutu.
Eesti panga ökomnomisti Natalia Viilmanni sõnul on Eesti majanduskasv suhteliselt positiivne, aga mitte eriti kiire.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.