Rahandusminister Jürgen Ligi on Eesti majanduse suhtes positiivne ning tõdeb, et Eesti maksusüsteem lähiajal ei muutu.
"Balti riikides kasvab majandus kiiremini kui Euroopa Liidu keskmine. Samas on meie majandus suhteliselt väike ja ebastabiilne;" sõnas Ligi Delovõje Vedomosti Äriplaanil 2014.
Rääkides maksusüsteemist märkis minister, et see lähiajal ei muutu. "Maksusüsteem jääb stabiilseks, lihtsaks ja läbipaistvaks," kinnitas ta.
Ta lisas, et Eesti on kiiresti reageerinud kriisile, seda nii riigi kui ka ettevõtete tasandil. Kriisist väljumine on olnud meil suhteliselt kiire. "Praegune olukord ei rahulda kedagi ja sellest tekivad ka probleemid," sõnas ta.
Järgmise aasta riigieelarveks on planeeritud 832 miljionit eurot, mis on umbes 9% vähem kui tänavu. "Eesti on Euroopa Liidu liider riigi investeeringute koha pealt," tõdes ta, viidates sellele, et Eesti kulutab kultuurile, haridusele ja majandusele rohkem, kui on Euroopa Liidu keskmine. Probleemiks on tema sõnul riigi investeeringud infrastruktuuri ja sotsiaalvaldkonda.
Seotud lood
Transiidi areng käib käsikäes majanduse arenguga ning Eesti olulisimaks transiidipartneriks jääb Venemaa, ütles Raivo Vare.
Ökonomist, ärijuhtimise õppejõud ja koolitaja, CapacityKooli teadusjuht Tatjana Moroz sõnas, et ärimeheks ei sünnita, vaid saadakse.
Nortal AS juhatuse liige ja äriarendusdirektor Oleg Švaikovski sõnul nii kaua, kui Eestisse ei tule IT-spetsiliste juurde, see turg ei kasva.
Eesti panga ökomnomisti Natalia Viilmanni sõnul on Eesti majanduskasv suhteliselt positiivne, aga mitte eriti kiire.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.