Täna Tallinna linnavalitsuses arutusel olnud Lasnamäele planeeritava kaubandus- ja meelelahutuskompleksi Tallink City detailplaneering võeti vastu.
Järgmise sammuna läheb planeering avalikule väljapanekule, mille täpne aeg selgub järgmisel nädalal, selgitas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti Lasnamäe ja Pirita osakonna juhataja Mari Heinsoo. Väljapanek kestab kaks nädalat.
Seekordse planeeringu teeb eriliseks asjaolu, et samaaegselt detailplaneeringu väljapanekuga toimub ka keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande avalik väljapanek ja arutelu. Heinsoo sõnul toimub selline asi esimest korda. Tema hinnangul on see hea selleks, et vajadusel saaks keskkonna mõjude hindamist jooksvalt muuta, mitte ei peaks seda pärast planeeringu väljapaneku lõppemist hakkama ümber tegema.
Tallink City arendusega 2004. aastal alustanud Ain Hanschmidt oli linnavalitsuse otsusega rahul. „Tegelikult on see positiivne otsus ja loodame, et läheb edasi ja kuskilt mingit tagasilööki ei tule,“ ütles ta.
Seitse aastat töös olnud planeering on tehtud Punane 76 asuva kinnistu kohta, mis paikneb Lasnamäel Peterburi tee, Mustakivi tee ja Laagna tee vahelisel alal. Detailplaneeringu algatamist taotles Tallink Grupi omanikfirma Infortar ASi tütarettevõte INF Maja OÜ, mille juhatusse kuuluvad Ain Hanschmidt, Eve Pant ja Jaan Tamm.
Seotud lood
Suurtele kaubandus- ja meelelahutuskeskustele on Tallinnas turgu küllaga, leiab Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor
Täna otsustab Tallinna linnavalitsus, kas võtta vastu Lasnamäele planeeritava kaubandus-meelelahutuskompleksi – tuntud ka kui Tallink City – detailplaneering.
Lasnamäele, Kihnu tänava ühte korterisse registreeritud osaühing, OÜ Adehansa, esitas taotluse registreerimaks Tallink City kaubamärk, kirjutab Delfi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.