Eesti Post tuleks praegu erastada konkurentide kasvu tõttu, ütles Eesti Posti nõukogu esimees Meelis Atonen.
Konkurentsiameti konverentsil esinenud Atoneni sõnul ei saanud riik varasematel aastatel Eesti Posti müüa, kuna ettevõtte näitajad olid kehvad, kuid nüüd on konkurendid suutnud mastaapselt tugevneda, mis muudab riigifirma olukorra turul keerulisemaks.
"Kui erastada ei taheta, siis peab valitsus mõtlema selles suunas, mida tehti ka Estonian Airiga, et tuleb kapitali juurde panna," ütles Atonen.
Atoneni teatel pole ta praegu ühtegi etteheidet saanud majandusministrilt või valitsuselt, kuna ettevõte tegutseb edukalt. Nõukogu esimehe sõnul on Eesti Posti edasiminekule aidanud kaasa otsus lubada juhatusel vabalt tegutseda, silmas pidades üksikuid piiranguid.
Atonen tunnustas ettevõtte varasemaid otsuseid laieneda Eestist Balti turule ning juhtide kindlameelsust kriisiaastatel töötajaskonda vähendada ettevõtte edu nimel pikemas perspektiivis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Praegu uut buumi veel pole, aga me oleme selle jalamil," ütles EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas.
Kodumaine kapital jääb igal juhul ellu, kuid küsimus on pigem, kas Eestis või välismaal, ütles Alexela Energia ASi juht Marti Hääl.
Pärast 2008. aastat on maailmas vähendatud vabaturumajandust, ütles ASi Swedbank Eesti juhatuse esimees ja Eesti Pangaliidu juhatuse esimees Priit Perens.
Edukamatelt ja rikkamatelt ei tohiks rohkem makse nõuda, kuna selline tendents võib kujuneda ohtlikuks, ütles ettevõtja Meelis Atonen konkurentsiameti konverentsil.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.