Endine majandusminister ja praegune Tavidi kullasuuna juht Meelis Atonen leiab, et Eestil oleks viimane aeg taas maksusüsteemiga midagi uuenduslikku ette võtta. Eesti innovaatilise maksusüsteemi tuumaks võiks tema arvates olla tulumaksu täielik kaotamine.
Atonen ütles intervjuus
Postimehele, et kui Eestis kehtestati omal ajal proportsionaalne tulumaks, oli see midagi erakordset. "Me paistsime silma, kõigile pakkus huvi ja me saime tänu sellele tõenäoliselt ka investeeringuid," rääkis Atonen.
Praeguseks aga ei paista me Atoneni sõnul piirkonnas enam silma, sest näiteks üksikisiku tulumaks on isegi Venemaal väiksem. "Selleks et saada endale investeeringuid, huvilisi, kes siia vaataksid, on vaja silma paista. Silma paistmiseks on vaja teha midagi natuke teistmoodi," rääkis ta.
Atoneni sõnul tuleks ettevõtete puhul maksustada seda, et nad turul tegutsevad. "Ma ei mõtle, et üksikehitajat peaks hakkama maksustama, aga kui ettevõte tahab turul tegutseda, siis ta maksab iga-aastast tegutsemisloa- või litsentsitasu ja tulumaks ei huvita kedagi, sest see, kui edukalt ta tööd teeb, kui ta on õiguse tööd teha ja õiguse turul tegutseda endale välja ostnud, on juba igaühe enda äririsk," selgitas Atonen.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Kuna tulumaks moodustab umbes viiendiku avaliku sektori eelarvest, tähendaks selle kaotamine, et me peaks iga viienda inimese avalikus sektoris koondama, viienda kooli sulgema ja viienda teejupi remontimata jätma, ütles pankur Indrek Neivelt.
Endise rahandusministri Aivar Sõerdi hinanngul on Meelis Atoneni mõte kaotada tulumaks ratsionaalne, sest riigid on ammu aru saanud, et majandust koormavad ja häirivad kõige rohkem tulumaksud.
Riigikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille järgi oleks töötajate tulumaksumäär jäänud 2015. aastal 21 protsendile, lükkas valitsus tagasi.
Tallink Grupi AS nõukogu esimehe Toivo Ninnase sõnul vajab tulumaksu teema arutamist küll, sest see on meil nagu püha lehm, mida keegi ei puuduta.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele