Soome ettevõtete investeeringud Venemaale on kasvanud kokku 12 miljardile eurole ning Moskvas ettevõtete ärisidemete edendamiseks asutatud East Office'i juht Jari Jumpponen prognoosib trendi jätkumist.
"Umbes pool miljardit on tulnud selle aasta jooksul," ütles ta Soome YLE uudistele, lisades, et ei näe, miks see ei võiks samamoodi jätkuda.
Üks viimaseid uue tehase avajaid Venemaal on isolatsioonimaterjale tootev Paroc, mis investeeris Tveri lähistel asuvasse tehasesse 60 miljonit eurot ning plaanib aastaks 2016 kasvatada oma investeeringu 170 miljonile eurole.
"Venemaa turg kasvab 8-10% aastas. See on põhjus, miks me investeerime sinna ja kavatseme Venemaal kasvada," ütles Paroc Group OY tegevjuht Kari Lehtinen.
Lõppevast aastast suurim Soome ettevõtte investeering on Fortumi uus elektrijaam Siberis. Ent Venemaal on kerkinud ridamisi ka Soome ettevõtete ehitatud elamispindu ja kaubanduskeskusi. Soome ettevõtted annavad Venemaal praegu tööd 50 000 inimesele ning sellele tuleb lisa.
Seotud lood
Kivivilla müüva Soome ettevõtte Paroci käive ja kasum Eestis tõusid. Kasvu tagas edukas müük Eesti puitmajade tehastele.
Venemaa valitsus, mis ei suutnud mullu keskpanka veenda intressimäärasid alandama, on muutmas retoorikat ka vajaduse osas stimuleerida majandust riigieelarvest, kuna tegelikke probleeme see ei lahenda.
Soome peaminister Jyrki Katainen ütles, et Soome valitsusel ei ole sellist raha, millega majandust ergutada - selle asemel on poliitika suunatud majanduskasvu taastumisele ekspordi toel.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?