Austraalia Uus-Lõuna-Walesi osariigis kuulutati välja katastroofiriski alad, kuna võsatulekahjud on jõudmas tiheda asustusega aladele.
Austraalia saatis sõjaväe tuletõrjujatele appi tulega võitlema. 90 protsenti Uus-Lõuna-Walesi osariigist on CNNi teatel kuulutatud äärmusliku või katastroofiriskiga tuleohu piirkonnaks.
Samas on Austraalias mõõdetud ka ajaloo kõrgeimad õhutemperatuurid, kirjutab Bloomberg. Austraalia rahvarohkeim osariik võitleb katastroofiliste oludega, kuna võsatulekahjud laienevad. Sydneys on õhusooja 42,3 kraadi.
Sajad päästeteenistujad võitlevad enam kui 130 tulekoldega, millest mõned ähvardavad juba eluasemeid. Võsapõlengud esinevad ka Tasmaanias, Victorias ja Lõuna-Austraalia osariigis tänu aastakümne suurimale kuumalainele.
"Sõna katastroofiline kasutatakse hea põhjusega," ütles täna televisioonis Austraalia peaminister Julia Gillard. "See on väga ohtlik päev."
Tuhanded inimesed on sunnitud tuleohu tõttu maha jätma oma kodud.
Tennisistid mängisid täna Sydney Internationalis kuni 41,4kraadises kuumuses.
Läinud nädalal koges 80 protsenti Austraalia territooriumist enam kui 40kraadist õhutemperatuuri ja need olud peaksid jätkuma osades Lõuna-Austraalia, Victoria ja Uus-Lõuna-Walesi osariikide aladel.
Eile külastas peaminister Tasmaaniat, kus võsapõlengutes on hävinud sadakond eluaset ja ajutise peavarju leidnud 3000 elanikku.
Victoria osariigis on täna keelatud igasugune tule tegemine. Tulekahjud on jõudnud ka Melborne eeslinna Sunburysse.
Lisaks kuumale ilmale on tänaseks prognoositud ka tugevaid tuuleiile, mis kiirendavad tulekahjude levikut. Lisaks tulekahjudele kujutab kuumalaine endast ka kõrgendatud terviseriske.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.