Euroala alaline päästefond ESM tegi eile võlakirjaturul eduka debüüdi, müües 1,927 miljardi euro väärtuses kolmekuulise tähtajaga võlakirju.
Nõudlus võlakirjade järgi oli tugev, investorid olid valmis n.ö peale maksma. ESMi võlakirjade intressiks kujunes Saksa Bundesbanki andmeil keskmiselt miinus 0,0324%. Investorid esitasid ostusoove 6,2 miljardi euro väärtuses, vahendas Bloomberg.
Euroalal ajutine päästemehhanism EFSF müüs oma viimased võlakirjad detsembris. Edaspidi rahastatakse euroala võimalikke uusi abiprogramme ESMist.
Investoritest teatas eile Jaapan, et jätkab euroala päästemehhanismidesse investeerimist. „Jaapani jaoks on ESM oluline investeerimisvahend nagu ka eurodes denomineeritud riigivõlakirjad,“ ütles Jaapani rahandusminister Taro Aso.
EFSFi võlakirjadesse investeeris Jaapan ca 7 miljardit eurot, mis vastab 6,7%-le kõigist emiteeritud võlakirjadest vahemikus 2011. a jaanuarist läinud aasta lõpuni.
Seotud lood
Euroala ajutine päästemehhanism EFSF müüs eile 8 miljardi euro väärtuses võlakirju - suur nõudlus eelkõige Aasiast aitas kergitada ka euro kurssi, vahendas agentuur Bloomberg.
Soome peaminister ja Saksamaa rahandusminister on sel nädalal selge sõnaga välja öelnud, et pankade rekapitaliseerimine euroala alalisest päästefondist ESM otse, ilma riigi laenukoormat kasvatamata, peab jääma tagumiseks võimaluseks, kui muud teed on ammendunud.
Euroala päästemehhanism ESM ei ole veel jõudnud investeerida kogu 32 miljardit eurot, mille liikmesriigid on fondi omakapitali praeguseks sisse maksnud, ütles ESMi juht Klaus Regling agentuurile Bloomberg.
Reitinguagentuur Moody’s teatas reedel, et kärbib ühe pügala võrra nii euroala ajutise kui alalise päästemehhanismi reitingut ning võib seda edaspidi veelgi langetada – reitingu väljavaade on negatiivne.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.