Euroopa Liidu konkurentsivolinik Joaquin Almunia andis intervjuus ajalehele Financial Times mõista, et internetiotsingufirmal Google pole oma äripraktikaga Euroopas loota sama kerget „pääsemist“ nagu USA järelevalve luubi alt.
„Uurimine alles käib, kuid minu veendumus on, et (Google – toim.) juhib infovoogu kõrvale,“ ütles Almunia FT-le, viidates kahtlustustele, et Google eelistab otsingutulemusi esitades oma teenuseid (näiteks kaardid, hotellide või lennupiletite reserveerimise leheküljed, jne) konkurentide omadele.
„Nad teevad oma tugeva positsiooni otsinguturul rahaks ja tegemist ei ole üksi domineeriva positsiooniga, ma arvan – ma kardan – et nad ka kuritarvitavad seda positsiooni,“ ütles Almunia.
Almunia möönis, et viimasel kohtumisel detsembris ilmutas Google konstruktiivsemat lähenemist, kuid hoiatas samas, et kui firma selgitused ja ettepanekud, mida oodatakse veel sel kuul, osutuvad ebapiisavaks, siis pole pääsu ametlikust süüdistusest, et firma oma turupositsiooni tarbijate kahjuks kasutab.
Almunia põhjendas Euroopa karmimat hoiakut USAga võrreldes sellega, et Google’i turupositsioon on Euroopas on suurem – kuni 90% kõigist otsingutest.
Seotud lood
Pärast Google'i juhi Eric Schmidtiga kohtumist ütles Euroopa Liidu konkurentsivolinik Joaquin Almunia, et ootab juurdlusega seoses Google'i pakkumist kokkuleppe saavutamiseks.
Tehnoloogia- ja tarkvaraettevõte suutis lõpetada 20 kuud kestnud kartellivastase juurdluse, lubades osaliselt enda äripraktikat muuta ja klaarides senised süüdistused.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.