Kadriorus endise lõbustuspargi krundile kerkima pidanud elurajoonis pole endiselt ehitustöödega alustatud, kuna Arco Vara projektil pole ehitusluba.
Möödunud aasta kevadel teatasid Arco Vara ja Nordecon börsile, et lõid käed Kadriorus endise lõbustuspargi krundile kerkiva elamurajooni ehitustöödeks, kuid ehitustööd pole siiani alanud. Toona lubati, et kopp lüüakse maasse sügisel, aga seda pole juhtunud. Küsimus on selles, kas arendusel on olemas ehitusluba, mis peab olema linnavalitsusel väljastatud enne kui Nordecon ehitajana tööd saaks alustada. Siinkohal räägivad kolm osapoolt aga erinevat juttu.
Ehitaja esindaja, Nordeconi juht, Jaano Vink leiab, et ehitusloa n-ö väljaajamine on tellija ehk Arco Vara tütarfirma Tivoli Arenduse kohustus. Samas on talle segane, mis seisukohal Tallinna linn ehitusprojekti heakskiitmise ja ehitusloa väljastamise osas on.
Arco Vara juht Tarmo Sild teemat ei kommenteerinud, leides, et seda peaks tegema Tivoli Arenduse juhatus, ning saatis küsimused viimasele edasi. Tivoli Arenduse juhatuse liige Igor Raikhelgauz ütles e-mailis, et nemad kohaliku omavalitsuse tegevust ei kommenteeri.
Miks linn ehitusluba kinnitanud ei ole, loe tänasest Äripäevast.
Autor: Alyona Stadnik, Rivo Sarapik
Seotud lood
Nordecon AS ja Arco Varale kuuluv Tivoli Arendus OÜ sõlmisid lepingu korterelamute projekteerimis- ja ehitustöödeks.
Nordecon ASi teatel ei vasta tõele Arco Vara ASi info, nagu rikkunuks Nordecon lepingut. Kus on süü, küsis Nordeconi juht Jaano Vink.
Nordeconi teatel ei vasta tõele Arco Vara kontserni kuuluva Tivoli Arenduse väide, et ehituskontsern on rikkunud projekteerimis- ja ehitustööde lepingut Tallinnas endisel lõbustuspargi krundil Narva mnt 67.
2,5 kuud Arco Vara juhtinud Tarmo Silla sõnul põhineb kinnisvarafirma reedene massiivne varade allahindlus eelkõige tervel talupojamõistusel ja nüüd on varad bilansis hinnatud nii, nagu nad tegelikult väärt on.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.