Elion loob ulatuslike rikete vältimiseks dubleeriva süsteemi, millesse investeerib enam kui 5 mln eurot kolme kuni viie aasta jooksul.
Elioni tehnoloogiadirektor Kalev Reiljan rääkis täna, et ettevõte on otsustanud kiirendada dubleeriva süsteemi loomist, mis tagaks suurte rikete puhul teenuse edastamise.
Süsteemi loomise hind kujuneb viie miljoni euro ligi. Reiljan selgitas, et tegemist on investeeringuga, mille kulu on kolme kuni viie aasta peale kokku. Raha klientide käest võtma ei hakata. „Tegemist ei ole meie jaoks väikese rahaga, me ei saa endale selliseid rikkeid lubada,” teatas Reiljan.
Elioni teenusvõrgus on kokku üle kahesaja tuhande erineva seadme, teenusvõrgus on sadu erinevaid servereid ja seadmeid, kogus sütsteem tuleb üles ehitada samal kuju, et teenuseid ümber saaks tõsta kui selleks tekib vajadus. Samuti tuleb mõlemat süsteemi värskena hoida. „Tegemist on väga töömahuka projektiga,” selgitas Reiljan.
Dubleeriva süsteemi loomise plaan on firmal olnud juba ligi aasta. Reiljan ütles, et nüüd tuleb suunata olemasolevatesse investeeringutest rohkem vahendeid, et projekt kiiremini lõpetada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kriisi ajal üritati meile ühel õhtul helistada 60 000 korda, rääkis Elioni IT-juht Taivo Tender.
Elioni sisuteenuste juht Paul Kristjan Lilje avaldas täna sotsiaalmeedias pöördumise, milles imestab avalikkuse ja konkurentide reaktsiooni sellenädalasele ulatuslikule Elioni teenuste katkestusele.
Elion teatas oma kodulehel, et eile õhtul alanud rike on kõrvaldatud ning tekitatud kahju saab klientidele kompenseeritud.
Eesti Energia suurima äripartneri, Prantsuse taustaga masinatööstuse gigandi Alstomiga seotud pistiseafääri Lätis on segatud mitu Eesti ettevõtet ja Eestiga seotud isikut. Eesti uurimisasutused on Läti ametivendi info kogumisel ja varade konfiskeerimisel abistanud, kuid Eestis kriminaalasja algatatud pole.
Energia tootmise terviklahendustest, mis aitavad ettevõtetel energiakulusid kokku hoida, räägitakse aina rohkem. Kui seni soetati päikesepaneelid, et energiat toota ja ülejääk võrku tagasi müüa, siis nüüd kasutatakse targaks elektri tootmiseks ja tarbimise juhtimiseks lisaks akupankasid.