Kui Estonian Air vajab oma tegevuse rahastamiseks valitsuselt abi, siis teisel pool Soome lahte tegutsev Finnair üllatas hommikul neljanda kvartali kasumi ning dividendimakse uudisega.
Finnairi käive kasvas viimases kvartalis 6,1%, jõudes 612,9 miljoni euroni. 2011. aasta neljanda kvartali 32,6 miljoni eurose kahjumi asemel ilutses 2012. aasta viimase kvartali kohal 1,2 miljoni eurone kasuminumber.
Ettevõte lubas koos aruandes teatavakstegemiseks pärast 2007. aastat investoritele taas dividende maksta ning koguni 0,10 eurot/aktsia kohta, mis ületab kuhjaga nii lennufirma 2012. aasta puhaskasumit (0,02 eurot aktsia kohta), kui ka hübriidvõlakirjade intressikuludega korrigeeritud kasuminumbrit (0,09 eurot aktsia kohta).
Finnair märgib aruandes, et ettevõtte dividendipoliitika eesmärk on maksta vähemalt kolmandik majandustsükli kasumist dividendideks. Seekordse dividendimakse puhul võeti arvesse ettevõtte kasumitrendi ja -väljavaadet, finantsseisu ja kapitalivajadust.
Finnairi president Mika Vehviläineni sõnul oli eelmine aasta kui ka aasta viimane kvartal kokkuvõttes Finnairi jaoks rahuldust pakkuv. "Suutsime näidata esimest korda pärast 2007. aastat terve aasta lõikes kasumit. Tarbijad valivad üha enam lendamiseks Finnairi, mis on meile rahuldust pakkuv, kuna me oleme viimaste aastate jooksul investeerinud märkimisväärselt tarbija tundmaõppimisse ja tegevuse kvaliteeti," märkis märtsi alguses Cargoteci juhtima hakkav Vehviläinen.
Samas kinnitas aga Finnair aruandes, et lennufirma jaoks on jätkuvad kulukärped äärmiselt vajalikult, kuna personalikulud on võrreldes konkurentidega endiselt kõrged. Samuti peab lennufirma olema suuteline investeerima uutesse Airbus 350 lennukeisse, mille üleandmine hakkab lepingu kohaselt 2015. aasta teises pooles.
Finnair loodab sel aastal käibe ja tegevuskasumi kasvu ning kulu lennuki kohta (arvestamata kütusekulu) langust.
Finnairi aktsia on täna Helsingi börsil tõusnud 3,16 euroni ehk 4,6%. Tegemist on väärtpaberi kõrgeima tasemega pärast 2011. aasta augusti.
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.