Riskifondi Pershing Square juht ja miljardär Bill Ackman koostas internetis Herbalife'ile – mida ta väidab olevat hoolikalt välja töötatud püramiidskeem – 40-leheküljelise küsimustiku.
Miks on nii, et 22% Herbalife'i rahast asus eelmisel aastal Venezuelas, mis esindab vaid 3% Herbalife'i netokäibest, on näiteks Ackmani üks küsimus, vahendas Business Insider.
Detsembris korraldas Herbalife analüütikutele ürituse, kus vastati kõikidele ärimudelit ja tooteid puudutavatele küsimustele. Lisaks on Herbalife lükanud tagasi Ackmani süüdistused, öeldes, et miljardär tahab moonutada nende ärimudelit.
Ackman teatas eelmise aasta lõpus, et on panustanud miljard dollarit Herbalife'i aktsia langusele.
Ackmani küsimustega saab tutvuda
SIIN.
Seotud lood
Herbalife'i juhatuse esimees Michael Johnson süüdistas Pershing Square Capital Managementi juhti Bill Ackmani ettevõtte otseturundusmudeli valesti kirjeldamises.
Bloombergi teatel on Herbalife registreerinud endale firma aktsia langusele panustava miljardär Bill Ackmani nimega domineerid. See on järjekordne kaikavedu Herbalife’i ja Ackmani vahel, kes nimetas toidulisandeid tootvat ettevõtet püramiidskeemiks.
Kuigi ka minevikus on miljardärid Bill Ackman ja Carl Icahn pidanud Wall Streetil lahinguid, on nüüd mõlema mehe vahel kerkinud üles uus tüli, ja seda toidulisandeid tootva firma Herbalife’i pärast.
Miljardär Carl Icahn teatas, et ostis osaluse toidulisandeid tootvas firmas Herbalife, kirjutas Dow Jones.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.