Elektriarve 17protsendiline tõus ei olnud üllatus, sest varem lubati ju hinnatõusuks 20-30 protsenti, kommenteeris Valgamaal asuva metallitöötlemisfirma ASi Otolux juhataja Tõnis Balodis vastsaabunud arvet.
„Kui võtta eelmise aasta viimase kuu elektrinäit ja arvestada samas vääringus tänase hinnaga, siis on vahe 315 eurot,“ võrdles Balodis ning lisas, et elektrienergia kallines nende ettevõtte jaoks 17 protsendi võrra. „Tundub, et me peame õnnelikud olema, et tõus on 17 ja mitte 25 protsenti. Me saame hinnatõusu kui fakti lihtsalt konstateerida, sest kui maksta ei taha, lülita vool välja ja pane pood kinni.“
Balodise sõnul ei saa nad elektri hinnatõusu kusagile otsa kirjutada. „Lõpuks muutuvad ju tooted müüdamatuks,“ põhjendas ta. „Samas ei saa me seda hinnatõusu päris alla ka neelata, sest muidu toodame kahjumiga ja peame uksed kinni panema.“
Äripäev küsis täna ettevõtjatelt, milliseid järeldusi nad teevad esimesest avatud turu elektriarvest.
Seotud lood
Eelmise aasta jaanuariga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemekulutused, mis andsid kogutõusust ligi poole. Sellest omakorda ligi kaks kolmandikku andis kodudesse jõudnud elekter.
Kuna üldteenuse hinnakujundus on tekitanud avalikkuses rohket diskussiooni, üritab Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan võtnud ettevõtte blogis hindu põhjendada.
Ega kellelegi ei meeldi, et tulevad suuremad arved, aga midagi pole teha – elu läheb edasi, ütles Tartu restoranide Hansatall ja Õlle Tare suuromanik Jaak Kurg.
Kuna kulutused elektrile tulevad sel aastal kindlasti suuremad kui mullu, siis plaanib AS TMB juhi Jaan Lutsu sõnul üle minna gaasiküttele.
Dubaisse kinnisvara ostmist, kas passiivse sissetuleku või elamisloa saamiseks, saab teha mugavalt oma kodust. Milliseid võimalusi Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturg investoritele pakub? Miks on üürikinnisvara ostmine kasumlik otsus? Nendele ja muudele küsimustele teab vastuseid just sealses piirkonnas kinnisvaraga tegeleva ettevõtte EstKing juht Igor King.