Kubija hotelli omanik Aigar Pindmaa ütles eelmise aasta kohta, et läks hästi. Ettevõttel on oma kliendibaas, need on inimesed, kes on andnud oma nõusoleku, ja see number kasvanud 10% võrra.
„Põnev on see, et eestlase terviseteadlikkus on kasvanud. Kuna oleme suhteliselt ainulaadsed – tegeleme uniste ja väsinud inimestega –, siis ilmselt see on olnud väike põhjus, miks inimesed on rohkem meie juurde sattunud,“ põhjendas Pindmaa.
Hotellis on ka välisturiste. „Meil on siseturiste ja välisturiste enam-vähem võrdselt. Kuna asume suhteliselt Läti ja Venemaa piiri ligidal, siis on palju külastajaid sealt. Meie populaarsus järjest kasvab,“ rõõmustas Pindmaa.
Välisturistide meelitamiseks on Kubija hotell ennast tutvustanud Hotellide ja Restoranide Liidu kaudu. „See on olnud pikaajaline töö. Käime workshop'idel ja messidel Lätis, Venemaal ja Soomes. See on pidev ja igapäevane töö – oma kliendibaasi suurendamine,“ selgitas Pindmaa.
Statistikaamet teatas täna, et Eesti majutusettevõtteis peatus mullu 966 000 siseturisti, mis on 5% rohkem kui aasta varem ning 2% enam ka rekordilisest 2008. aastast.
Seotud lood
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees ja Nordic Hotelsi juht Feliks Mägus tõdes, et eestlased kindlasti ei eelista oma riigi reise rohkem kui välisreise, kuid tänu kindlustundele peatutakse Eesti majutuskohtades rohkem kui varem.
Eesti majutusettevõtteis peatus mullu 966 000 siseturisti, mis on 5% rohkem kui aasta varem ning 2% enam ka rekordilisest 2008. aastast.
Sagadi Mõisa müügijuht Monika Sooneste märkis, et neil oli eelmisel aastal välisturiste umbes 60% ja siseturiste 40%.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.