Venezuela otsus devalveerida oma valuuta mõjutab mitmeid USA ja Euroopa ettevõtteid, kes müüvad riigis oma tooteid. Venezuela poolt kehtestatud hinnakontrolli tõttu on nendel ettevõtetel ka raskem oma kasumeid kaitsta, kirjutas Reuters.
Reedel devalveeris Venezuela oma boliivari 32 protsenti, mis on viies kord kümne aasta jooksul. USA ja Euroopa ettevõtted, kes teevad riigis äri, teenivad nüüd oluliselt väiksemat kasumit, kui vahetavad boliivarid ümber oma riigi valuutaks. Seetõttu hoiatas Colgate-Palmolive eile, et võib uue vahetuskursi tõttu 120 miljonit dollarit kahjumit saada.
Iiri pakendiettevõte Smurfit Kappa, mis eelmisel nädalal teatas teisest oodatust paremast kasumist viie aasta jooksul, vähendas oma varade koguväärtust 142 miljoni euro võrra seoses boliivari devalveerimisega.
Prantsuse vautšeritootja Edenred ütles, et devalveerimise tõttu kahaneb firma maksueelne kasum üle 2 protsendi.
Eile langesid Hispaania börsil nende ettevõtete aktsiad, mis tegutsevad Venezuela turul. Analüütikud ootavad Telefonica ja BBVA kasumile 3 protsenti langust.
Seotud lood
Venezuela valitsus teatas, et hakkab läänepoolses osariigis Zulias piirama elektri kasutust ja pealinnas Caracases vee kasutust, et vähendada elektri nõudlust, vahendab Bloomberg.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.