Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) avaldas täna liikmesriikide struktuurireformide ülevaateraporti "Going for Growth 2013´", mille järgi on Eesti tänu edukatele reformidele majanduslanguse järel taas vähendamas vahet kõige jõukamate riikidega.
OECD hinnangul on Eesti oluliselt liberaliseerinud tooteturgu, mille näited on elektrituru avamine, välismaiste otseinvesteeringute tegemiselt takistuste kõrvaldamine ning halduskulusid vähendavate e-teenuste kasutuselevõtmine. Vähenenud on ka tulude ebavõrdsus, mis on jõudnud OECD keskmisele tasemele.
Raport soovitab Eestil paremini sihistada aktiivseid tööturumeetmeid töötukassa kaudu, parandada kutsehariduse kvaliteeti ning tegeleda madalapalgaliste maksukoormuse leevendamisega, mis OECD hinnangul soosiks töökohtade loomist ja selle kaudu majanduskasvu ning ühiskonna kaasatust.
Töövõimetuskindlustuse süsteemi reformimisega soovitab OECD Eestil kindlasti edasi minna.
OECD juhib tähelepanu veel Eesti erasektori väikesele panusele teadus- ja arendustegevusse, mis takistab ettevõtete tootlikkuse kasvu.
Soovituste järgi võiks Eesti nihutada maksukoormust enam otsestelt maksudelt keskkonnamaksude ja kinnisvaramaksude poole, et parandada tootmise efektiivsust ning seeläbi suurendada majanduskasvu.
Raport "Going for Growth" annab ülevaate viimastest struktuurireformidest OECD liikmesriikides. Tänavuses raportis leiab OECD, et Euroala võlakriisi tulemusel on viimastel aastatel laiapõhjaliste muudatuste tegemine liikmesriikides kiirenenud. OECD hinnangul on järgmiste aastate peamine väljakutse tööjõu rakendamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.