Prantsuse tööstusminister Arnaud Montebourg vastas teravalt Titan Internationali nõukogu juhile Maurice Taylorile, kes kirjutas, et Prantsusmaa võib hoida endale oma nn töötajad, kes saavad kõrget palka ja töötavad vaid mõne tunni päevas, vahendas Bloomberg.
BBC kirjutab, et Prantsuse minister vastas vihaselt USA rehvitootja Titani bossile, kes nimetas riiki investeerimist rumaluseks.
Prantsuse majandusleht Les Echos sai enda kätte kirja, kus Taylor selgitab põhjusi, miks nad ei jätka USA rehvitootja Goodyear Tire & Rubberi Prantsusmaal suletava tehase omandamiskõnelusi.
„Ma olen korduvalt seda tehast külastanud,“ kirjutas ta. „Prantsuse töötajatele makstakse kõrget palka, kuid nad töötavad vaid kolm tundi päevas. Nad saavad tund aega puhkepausideks ja lõunatamiseks, nad ajavad kolm tundi juttu ja töötavad kolm tundi. Ma ütlesin seda Prantsuse ametiühingutöötajatele otse näkku. Nad vastasid, et aga sedasi käivadki Prantsusmaal asjad!“
Täna vastas Montebourg Taylori kommentaaridele, mis tema sõnul täielikult ignoreerivad seda, mida Prantsusmaa endast kujutab. Montebourg teatas, et Prantsusmaal tegutseb 20 000 välisfirmat, andes tööd kahele miljonile inimesele.
„Tohin ma juhtida tähelepanu, et teie juhitav Titan on 20 korda väiksem Prantsuse liidrist Michelinist ja 35 korda vähem kasumlik?“ küsis Montebourg. Ta lisas, et 4200 USA firma leival on Prantsusmaal üle 500 000 töötaja ning mõne firma minevik ulatub tagasi aastasse 1842.
Montebourg jätkas II maailmasõjas hukkunud USA noorte sõdurite ülistamisega ja lisas, et toetab president Barack Obama püüdlusi peatada USA deindustrialiseerimine.
Seotud lood
Euroopa suurima rehvitootja Michelin & Cie teatel langes firma esimese kvartali müügitulu 8,1%, mille üheks põhjuseks on automüügi vähenemine koduregioonis, vahendas Bloomberg.
Titan Internationali nõukogu juht Maurice Tylor kirjutas Prantsuse tööstusministrile Arnaud Montebourgile, et Prantsusmaa võib hoida endale oma nn töötajad, kes saavad kõrget palka ja töötavad vaid mõne tunni päevas, vahendab Bloomberg.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.