Saidafarmi suuromanik Juhan Särgava nentis, et siiani on EASilt toetuse saamine kulgenud normaalselt, küll aga ei tea ta, kuidas toetusega seotu lõpeb.
„Siiani on toetuse saamine normaalselt kulgenud, oleme jaatava vastuse saanud. Kuidas see lõpeb, ei tea - kas peab tagasi maksma ka. Aasta tagasi juhtunu näitab, et peab kahtlema,” märkis Särgava, kes kinnitas, et isegi kui tuleks EASilt saadud toetus tagasi maksta, ei tähendaks see ettevõttele pankrotti.
Saidafarm taotles EASilt toetust toodetele ühtse disaini ning logo loomiseks. "Meie oleme väiketegija ja üritame teha nagu suured. Märkimisväärne osa toodest on pakend. Klient nõuab seda," selgitas Särgava.
Äripäev küsis EASilt toetuse saanud ettevõtjatelt, kui keeruline või hoopis kerge on EASilt toetust saada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna lennujaama kommunikatsioonijuhi Lauri Linnamäe sõnul on EAS väga konstruktiivne partner tänu kellele on võimalik lisaks unistamisele ka ära teha.
Eelmise aasta veebruaris andis EAS 4000-eurose osakapitaliga firmale SPOT Parking 610 000 eurot toetust kompaktparkimislahenduste arendamiseks. Täpselt aasta hiljem laekus kohtusse ettevõtte pankrotiavaldus.
Tarbekeraamika väiketootmiseks toetust taotlenud Arro Keraamika OÜ omanik Liisu Arro sõnul on paberimajandusest läbinärimine korralik ettevõtmine.
EASi juhi Raul Paruski sõnul tingis aasta lõpus suletav ekspordi arendamise projektide meede taotluste esitamise hüppelise kasvu, mistõttu venis hindamistähtaeg varasemalt kahelt kuult kuuele.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.