Leedu, mis nimetab euro käibelevõtu sihina 2015. aastat, saab seda teha referendumit korraldamata, ütles Leedu peaminister Algirdas Butkevicius, minnes vastuollu oma koalitsioonikaaslasega.
„Mingeid kartusi ei ole ja vajadust referendumit korraldada ei ole,“ ütles Butkevicius täna raadiointervjuus. „Me juba võtsime liitumislepingus kohustuse euro käibele võtta, kui 2004. aastal ELiga ühinesime.“
Mõned liikmed Leedu nelja partei koalitsioonis on sellise tõlgenduse aga küsimärgi alla seadnud, vahendab Bloomberg. Rolandas Paksas, koalitsiooni kuuluva Korra ja Õiguse parte juht, märkis läinud nädalal avaldatud artiklis, et kuna paljudes ELi riikides tuntakse muret euro tuleviku pärast, peaks parlament võtma initsiatiivi ja korraldama eurole ülemineku küsimuses rahvahääletuse.
Jaanuaris näitasid arvamusküsitlused Leedus, et 57% vastanuist oli euro suhtes väga või valdavalt negatiivselt meelestatud. Positiivselt oli meelestatud 32% ja 11% ei osanud midagi arvata. Küsitluse viis läbi Baltijos Tyrimai ja küsitleti umbes tuhandet inimest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tervitame Läti otsust, ütles rahandusminister Jürgen Ligi, kommenteerides Brüsselis täna üle antud Läti ametlikku taotlust Euroopa Komisjonile ja Euroopa Keskpangale anda hinnang Läti valmisolekule euroga liitumiseks.
Usalduskriisist toibuvat eurot söandavad Läti järel juba sihiks seada ka Leedu ja Poola valitsused – avalikus arvamuses on aga sügav umbusk alles tugevalt juurdunud.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.