Eurotsoonis toimub tõsine sotsiaal-poliitiline killustatus, mis võib viia rahaliidu edasise ebastabiilsuse poole, ütles majandusteadlane Nouriel Roubini.
Roubini sõnul on Itaalia poliitiline olukord võrreldav tsunamiga ning see võib eurotsoonile veel suuremaid probleeme põhjustada.
„Itaalias on poliitilise tormi algus. Itaalia valimistulemused näitavad seda, et enamus rahvast on kärpekavade vastu ja seda mitte ainult Itaalias, vaid ka Lissabonis, kus pool miljonit inimest protestivad tänavatel, Kreekas ja Hispaanias, kus töötuse määr on 25 protsenti. Noorte töötus on 50% ning tajuda on rahutust,“ ütles Roubini.
Itaalia eelmise kuu valimised ei andnud ühtegi parteid, mis oleks saanud enamuse. Praeguseks pole suutnud ka vasaktsentristid valitsuskoalitsiooni moodustada.
„Vaadates praegust poliitilist ebakindlust, võib majanduse olukord minna veel halvemaks – vähem investeeringuid, vähem töökohti ning vähem tarbimist. Itaalia võib ähvardada ka Saksamaad, öeldes, et kui praegusi tingimusi lõdvemaks ei lasta, võivad nad eurotsoonist lahkuda,“ ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Itaalia endine peaminister Silvio Berlusconi, kes on äsja teinud Itaalia valimistel ootamatult jõulise comeback’i, jäi täna Milano kohtus süüdi.
Itaalia keskpank keelas kahjumis pankadel maksta välja dividende ning boonuseid, kirjutas CNBC.
Reitinguagentuur Fitch kärpis reedel Itaalia krediidireitingut ühe pügala võrra tasemelt A- tasemele BBB+, tuues põhjuseks poliitilise patiseisu, mis pärsib riigi võimet majanduslangusele ja euroala võlakriisile vastu seista.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.