Pankrotte oli valdkondadest kõige rohkem majutuses-toitlustuses ja ehituses, selgus täna Krediidiinfo tutvustatud uuringust.
Majutuses-toitlustuses pankrotistus 7,2 ettevõtet tuhandest, ehituses peaaegu 6. Neljas valdkonnas ei olnud ühtegi pankrotti: energia, vee- ja prügimajanduses, tervishoius, mäetööstuses ja avalikus halduses.
"Võrreldes 2011. aastaga kahanes pankrotistunud ettevõtete arv 20,5% ehk 128 ettevõtte korra," tutvustas Krediidinfo paneeluuringut asedirektor Alar Järger.
Maakonniti on kõrgema pankrotistumise tasemega Pärnu, Harju ja Saaremaa. Tuhande ettevõtte kohta oli seal vastavalt 4,24, 3,37 ja 3,27 pankrotti.
Varatute ettevõtete osakaal pankrotistunud firmade seas tõusis Krediidiinfo andmetel aastal 2012 rekordilise 70,5 protsendini. Vaid 146 ettevõttet 495-st kuulutas ise pankroti välja, 349 juhul läks ettevõte likvideerimisele.
Samas Jägeri hinnangul on pankrotistumise tase langenud ja võrreldav kriisieelse ajaga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast mitmeaastast pankrottide arvu mitmekordistumist pidurdus pankrotistumise kasv 2010. aastal ning pöördus järsku langusesse 2011. aastal, selgub Krediidiinfo uuringust.
Krediidiinfo avalikustas ülevaate mullustest pankrottidest, kokku pankrotistus 2012. aastal 495 ettevõtet.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.