Europarlamendi saadiku Indrek Tarand märkis Tallinna linnas toimuva personalipoliitika kommentaariks, et parteilise pärisorjastamise instinkt tekkis bolševikel juba ammu ning paraku on juhtivate bolševike poolt muudetud ka Eesti erakonnaelu keskseks talaks.
Tarand jätkas:
Loomulikult on suurele juhile vaja obrokit maksta, sest tema annab siis parteilisi ametikohti ja asetusi ringkondades, avaliku raha eest teostatavaid tellimusi jne.
See, mida Toobal ja Savisaar etendavad antud hetkel munitsipaalvallas, on lihtsalt mündi üks külg. Räpane, inimväärikust ning demokraatia printsiipe porri tallav tegevus.
Mündi teisel küljel askeldavad aga Kalev Lillo ja teised reformierakondlased, kelle käekiri pärisorjastamisel on veidi modernsem, kuid põhimõtteliselt sama. Kust ikkagi siis tulevad ümbrikud? Maaslamajat küll pole ilus jalaga lüüa, aga meenutagem siiski IRLi noodaga püütud liikmeid ja hiljutist finantsskeemi elamislubade müümisest saadud rahaga...
Nii et bolševistliku parteisüsteemi ja erakondade rahastamise veidruste likvideerimine on üks olulisemaid ettevõtmisi, mis meie ühiskonnal edukalt sooritada tarvis on. Näeme, kas Rahvakogule tehtud ettepanekutest ka mõni riigikogus kasutusele võetakse. Kui mitte, siis ma ei hakkaks igaks juhuks ennustama, kuhu meie riigi areng jõuab. Ehkki ma tegelikult tean seda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskerakonna peasekretär Priit Toobal saatis erakonna esimehele Edgar Savisaarele ettepaneku vabastada neli linnaametnikku, kes polnud parteikassasse maksnud ametikohatasu.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil, et tänu ajakirjanduse tähelepanule on liikmemaksu laekumine parteikassasse juba paranenud.
Riigikogu demokraatide ühenduse esimees Rainer Vakra ei pea õigeks, et Tallinnas juhib personalipoliitikat Keskerakonna peasekretär, kes nõuab parteikassasse võlgu olijate ametist vabastamist, juhtides ise võlgades erakonda.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.