Varem sõlmitud aktsionäride kokkuleppe kohaselt on Citi fondil põhimõtteliselt õigus kuni 30. aprillini suurendada oma osaluse proportsiooni võrreldes teiste aktsionäride kokkuleppe poolte ehk tuumikaktsionäridega. Selles valguses ei ole see (reedene Tallinki) ost üllatav, ütles LHV panga analüütik Joonas Joost.
„Kuigi tänaseks kuulub eelnimetatud tuumikaktsionäridele sisuliselt juba üle 72% ettevõttest, ei pruugi see siiski automaatselt viidata ettevõtte lähiajal börsilt äraviimise plaanidele,“ jätkas ta. „Tallink on hiljuti juhtkonna ja töötajate motivatsiooni juhtimiseks jaganud aktsiaoptsioone. Börsilt äraviimise korral oleks selle programmi potentsiaalne väärtus väiksem võrreldes sellega, kui ettevõte jätkaks börsil kauplemist.“
„Pehme argument börsilt äraviimise vastu on ka asjaolu, et nn rahvaaktsia kaupleb endiselt veel alla IPO hinna ning võimalik maine kahju võiks aidata parandada konkurentide positsioone,“ ütles Joost.
Seotud lood
Kawe Kapitali juhatuse liikme Ago Lauri sõnul kinnitab varahaldusfirma esialgseid mõtteid, et Tallink Grupp lahkub börsilt.
Kuna Tallinki aktsia on tõusnud üle 1 euro, muutub ka aktsia hinnasamm.
2012. aasta lõpus Tallink Grupi suuromanikuks tõusnud CVCI Growth Fund II tütarettevõte Baltic Cruises Holding L.P soetas börsifirma aktsiaraamatu põhjal möödunud nädalal veel 5,85 miljonit laevanduskontserni aktsiat, kasvatades oma osaluse 17,38%ni (117,2 miljoni aktsiani).
Möödunud reedel viimase kahe ja poole aasta suurima käibega üllatanud Tallink Grupi aktsiatehingute tagamaa on nüüdseks teada. Väärtpaberite ostjaks oli detsembris laevanduskontserni suurimaks aktsionäriks tõusnud CVCI Growth Fund II tütarettevõte Baltic Cruises Holding L.P.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.