Harju maakohus mõistis kümnekuulise vangistuse politseiametniku korrumpeerumise kohta valeväiteid levitanud ning kaitsepolitseiametile teadvalt vale kaebuse esitanud mehele.
14. märtsil esitas 36aastane Marko kaitsepolitseiametile kuriteokaebuse, milles märkis, et keskkriminaalpolitsei kõrge ametnik võttis temalt kahel korral 1500 eurot pistist ning lubas oma ametiseisundit kasutades lahendada Marko kriminaalasjaga seotud küsimusi ning aidata teda kinnipidamisasutuses, teatas riigiprokuratuur.
Kaitsepolitseiamet alustas kriminaalmenetlust pistise andmise ja pistise võtmise paragrahvide alusel. Pistisekuriteo asjaolude kontrollimiseks kuulati ja vaadati Harju maakohtu loal pealt politseiametniku ja Marko kohtumist 19. märtsil, kus Marko sõnul pidi arutatama politseiametniku poolt osutatavaid teeneid ja nende tasu.
„Kohtumise käigus tehtud salvestus ja vahetatud info olid ilmselges vastuolus Marko väidetega tema ja keskkriminaalpolitsei kõrge ametniku korruptiivsete suhete kohta,“ ütles juhtiv riigiprokurör Heili Sepp. Pärast kohtumist kinnitas ka kahtlustatav ise kaitsepolitseiametile, et ameti ametnikele edastatud info on vale, lisaks kaitsepolitseiametile on ta seda valet rääkinud juba varem ka mitmetele teistele inimestele.
Kuna väited korruptsioonikuriteo kohta olid valed, lõpetas riigiprokuratuur 19. märtsil kriminaalasja ja alustas uue kriminaalmenetluse karistusseadustiku § 319 lg 1 ja §275 alusel. Marko peeti samal päeval kinni kahtlustatavana valekaebuses ja võimuesindaja laimamises. 21. märtsil karistas Harju maakohus teda kiirmenetluses 10-kuulise vangistusega, mis liidetuna varem kelmuste eest mõistetud ärakandmata karistusega viis Marko peaaegu kolmeks aastaks vangi.
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.