Investor Mark Mobius ütles CNBC-le, et pankrot on ainus tee, millega eurotsooni probleeme lahendada.
„Abipakett ei lahenda eales probleeme, kuna lõpuks peab pankrot tulema. Teist teed ei ole,“ ütles Templeton Emerging Markets Groupi juht. „Pankroti peab venitama pikemale ajale, sest siis on valitsused võimelised oma võlgu tagasi maksma.“
Mobiuse arvates on Küprose otsus hoiustajaid maksustada hullumeelne ning see muutis „Küprose väikese probleemi“ eurotsooni suureks probleemiks. „Juhtus see, et Hispaania, Itaalia, Portugali ja teiste Lõuna-Euroopa riikide hoiustajad hakkasid oma hoiuste pärast muret tundma, kuid tänu hoiustajatele on nende riikide pangad veel elus.“
Mobius lisas, et euro kurss on praegu liiga tugev ning selle väärtus peab langema. „Euro peab odavnema teiste valuutade vastu, eriti arenevate turgude valuutade vastu.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi täna avatakse Küprosel pangakontorid, jääb börs jätkuvalt suletuks, vahendab Reuters.
Pikalt kinni olnud Küprose pangad peaksid uksed avama homme, kuid et raha arvetelt kohe minema ei jookseks, kehtestab valitsus tavatu sammuna rahaliidu riigi jaoks kapitali vabale liikumisele piirangud.
Küprose valitsus annab viimast lihvi kapitalipiirangutele, et homme, kui pankade uksed uuesti lahti lähevad, ohjeldada pankadest massilist raha väljavõttu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.