Sangar ASi turundusdirektor Raul Saks on veendumusel, et maksulaekumisi tulebki parandada ning maksuametil on õiged motiivid, ent esmane idee on veel toores.
Maksuameti ettepanek on, et käibemaks hakkab tulevikus enne ettevõtjani jõudmist liikuma maksuhalduri kontole ja amet pääseb ligi ettevõtjate tehingute infole, kirjutas eilne Äripäev.
„Seda, et makslaekumisi tuleb parandada ja pettustest lahti saada, on loomulik ning arusaadav. Ilmselt enamiku Eesti ettevõtjate jaoks, kes ajavad äri ausalt, on iga muudatus maksusüsteemis ebamugav,” ütles Saks.
Saks on arvamusel, et maksuameti ettepanekud on tehtud õigetel motiividel, ent esmane idee tundub veel toores.
Ärisaladuse paljastumist ta ei karda. „Äri saab teha toodete ja teenustega, mille järele on nõudlus ning mis vastavad teatud kvaliteediootustele. Info andmine maksuametile ei tohiks kellegi äri kahjustada,” ütles ta ja lisas, et muudatus teeks keerulisemaks asjaajamise ja suurendaks kulusid.
Seotud lood
Praegune Danske Banki Eesti filiaali ja endine maksu- ja tolliameti juht Aivar Rehe rääkis, et toetab käibemaksu kogumise reformimisel tasakaalu otsimist, ta tõi välja, et pigem tuleks majanduskasvu soodustada, siis oleks ka maksutulu rikkalikum ja rasvasem.
Suurettevõtja ja tööandjate keskliidu volikogu esimees Jüri Käo on maksuameti käibemaksuideede suhtes ülikriitiline.
Fazer Food OÜ juhatuse liige Lauri Liipa rääkis, et praegusel kujul on maksuameti pakutud maksupettustega võitlemise ideed liiga toored ning riskantsed.
Ensto Ensek ASi tegevjuht Peeter Mõrd rääkis maksuameti käibemaksu reformiplaani kohta, et see toob suurtele ettevõtetele hulga lisatöökohustusi. Käibemaksu kogumine laabub tema hinnangul hästi.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.