Ülemaailmne trend
Mahukat materjali töötavad läbi kümned ajakirjanikud. Andmed sisaldavad rahaülekandeid, firmade asutamiskuupäevi ja seda, kellega ettevõtted seotud on. Seni avaldatust on näha, et maksuparadiiside kasutamine on ülemaailmne trend.
ICIJ teatel leidub nimekirjas poliitikuid, arste, sõjaväelasi, riigifirmade juhte ja ärimehi nii Ühendriikidest, Kreekast, Venemaalt kui paljudest teistest riikidest. Selle kõrval on aga ka näiteks rahvusvahelise relvaäriga seotud ettevõtteid või laiaulatuslike pettuste korraldajaid.
Peamiste avastustena on ICIJ oma teates välja toonud, et riigiametnikud näiteks Venemaalt, Kanadast, Aserbaidžaanist, Mongooliast, Pakistanist jm kasutavad salajasi ettevõtteid ja pangakontosid. Maailma superrikkad kasutavad offshore-skeeme, mis võimaldavad neil nii omada näiteks maju, jahte, kunsti ja muid varasid ning saada seeläbi maksusoodustust ning nautida anonüümsust. Süsteemi aitavad üleval hoida maailma suurpangad, näiteks UBS või Deutsche Bank, kes oma kliente igati abistavad.
Gruusia peaminister, Aserbaidžaani president
ICIJ lehel on seni avaldatud infot mitme prominentse isiku kohta. Näiteks oli Gruusia peaminister ja rikkaim inimene Bidzina Ivanishvili ühe Briti Neitsisaarte ettevõtte juhtkonnas veel 2006. aastal. Praegu vastas ta ajakirjanikele, et ei ole selle ettevõttega enam seotud ega pea oma deklaratsioonis seda enam näitama.
Aserbaidžaani president Ilham Alijev ja tema perekond on seotud mitme Briti Neitsisaartel registreeritud ettevõttega. Selgitusi ta ajakirjanikele nende firmade kohta ei andnud.
Mongoolia poliitik ja endine rahandusminister Bayartsogt Sangajav kontrollib samuti ühe Briti Neitsisaartele registreeritud firma tegevust, millel oli salakonto ühes Šveitsi pangas. Sangajav vastas ajakirjanikele, et tema ja paar sõpra lõid firma väärtpaberitega kauplemiseks.