Google’i otsinguandmete järgi on eestlased venelaste järel maailmas teisel kohal, kes sisestavad otsingumootorisse sõna „bitcoin“.
Pankadest mööda hiiliv virtuaalraha on sattunud sel aastal suure tähelepanu alla, kuna selle hind tõusis 266 dollarini. Aasta alguses maksis see alla 20 dollari. Seetõttu võib arvata, et bitimündi hind on tõusnud Küprose kriisi tõttu, kus hoiustele kehtestati maks ning võib tõusta ka järgnevate suuremate finantsprobleemide ajal.
Märtsi lõpus sattus bitcoin häkkerite rünnaku alla ning seetõttu langes ka virtuaalraha hind. Suurim bitcoini kauplemisoperaator Mt. Gox usub, et häkkerite rünnaku põhjuseks on tekitada paanikat, millest siis kasu lõigata. „Ründajad ootavad bitcoini omanike paanikamüüki ning hinnalangust, et siis hakata ise neid suurtes kogustes ostma,“ ütles operaator.
Seotud lood
Skype'i esimesi töötajaid ja Transferwise'i looja Taavet Hinrikus rahastab Londonis virtuaalraha Bitcoin kauplemisplatvormi Coinfloor.
Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming usub, et virtuaalraha bitcoin võiks kujuneda uueks maailmarahaks.
Eesti kõige kauem tegutsenud telekommunikatsiooni ettevõte Elion Ettevõtted ASi sõnul ei ole nad planeerinud e-raha Bitcoini kasutuselevõttu, kuid tulevikus ei saa seda välistada.
USA finantsregulaatorid on arutamas, kas virtuaalraha bitcoin võib olla vastuolus nende kehtestatud regulatsioonidega.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.