USA finantsregulaatorid on arutamas, kas virtuaalraha bitcoin võib olla vastuolus nende kehtestatud regulatsioonidega.
„Bitcoin on loomulikult midagi sellist, mida me peame uurima,“ ütles USA kaubafutuuridega kauplemise komitee (CFTC) volinik Bart Chilton Financial Timesile. „See pole monopoli-raha, kuna inimesed võtavad selle instrumendiga ette reaalseid riske ja meie peame turgusid ja tarbijaid kaitsma.“
Märtsis ütles USA rahandusministeerium, et kõiki firmasid, mis vahetavad või teevad ülekandeid virtuaalrahaga, peetakse „rahateenuste ettevõteteks“. See tähendab, et nad peavad valitsusele andma informatsiooni oma tegevuse kohta ning võtma kasutusele rahapesuvastased meetmed.
„Isegi kui USA regulaatorid muudavad bitcoini kasutamise Ameerika Ühendriikides keeruliseks, on inimestel seda jätkuvalt kerge kasutada,“ ütles Bitcoinstore.com’i asutaja Roger Ver.
Seotud lood
Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming usub, et virtuaalraha bitcoin võiks kujuneda uueks maailmarahaks.
Rahamasin, mis aktsepteerib bitcoine, on sel suvel levimas üle kogu maailma, ütles seadme väljatootja Lamassu kaasasutaja Zach Harvey CNBC-le.
Texase kohtunik Amos Mazzant lükkas ümber bitcoini Ponzi-skeemi korraldamises süüdistatava Trendon T. Shaversi väite, et bitcoin pole raha.
Google’i otsinguandmete järgi on eestlased venelaste järel maailmas teisel kohal, kes sisestavad otsingumootorisse sõna „bitcoin“.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.