Eesti kõige kauem tegutsenud telekommunikatsiooni ettevõte Elion Ettevõtted ASi sõnul ei ole nad planeerinud e-raha Bitcoini kasutuselevõttu, kuid tulevikus ei saa seda välistada.
„Infotehnoloogiliselt on bitimündid väga huvitav (raha) kontseptsioon või eksperiment. Aga kuna neil puudub Eestis hetkel laiem kasutatavus ning me pole uurinud kui palju võiks siinsete inimeste seas bitimüntide kasutajaid olla, siis me ei ole planeerinud hetkel ka nende kasutuselevõttu. Tulevikus seda ei välista kui süsteem areneb, kasutajaskond laieneb ja bitimündid muutuvad laialtlevinud, stabiilseks, seaduslikuks ja Eesti maksusüsteemiga sobituvaks maksevahendiks ning on selge, et tegemist ei ole nö mulliga. Hetkel selle teemaga me siiski ei tegele, ütles Elioni avalike suhete juht Annelis Rum.
Seotud lood
Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming usub, et virtuaalraha bitcoin võiks kujuneda uueks maailmarahaks.
Google’i otsinguandmete järgi on eestlased venelaste järel maailmas teisel kohal, kes sisestavad otsingumootorisse sõna „bitcoin“.
Erply juhi Kristjan Hiiemaa sõnul alustasid nad oma kassaterminalides bitcoini kasutamist maksevahendina.
Arvutivõrgustik, mille eesmärk on säilitada ja luua uusi bitcoine, on nii võimas, et ületab kõik superarvutid maailmas.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.