Kohtla-Järve mineraalväetiste tehas kavandab augustis plaanilist seisakut, et viia läbi remondi- ja rekonstrueerimistöid ning rakendada keskkonnakaitsemeetmeid.
ASi Nitrofert peadirektori Aleksei Nikolajevi sõnul tehakse seisakuajal kõiki töid selleks, et parandada seadmete ja kommunikatsioonide töökindlust ning vähendada koormust keskkonnale, kirjutab Põhjarannik. Selleks on plaanis kulutada 11 miljonit eurot.
On möödunud kolm kuud tehase taaskäivitamisest 2009. aasta veebruaris alanud seisaku järel, mille tingisid toodangu turuhinna langus ja omahinna tõus. “Meie toodangu hinnad on võrreldes 2012. aasta septembriga, mil võeti vastu otsus tehas remontida ja taaskäivitada, langenud keskmiselt 20 protsenti,” räägib Aleksei Nikolajev. “Võrreldes 2009. aastaga on tõusnud teenuste hinnad, näiteks elektri hind, kaks korda.”
Praegu töötab tehases 462 inimest, neist 99 võeti uuesti tööle. Nikolajevi sõnul saaks ettevõte praegu tööle võtta veel umbes 20 inimest, kuid neil peaks kindlasti olema tehase peamisele tegevusalale vastav haridus, et nad suudaksid omandada aparaaditöölise elukutse ning juhtida iseseisvalt tehnoloogilist protsessi.
Augustikuise seisaku ajal kaasatakse remonditöödele kõik tehase üksused (elektrikud, lukksepad, kontrolli-, mõõte- ja automaatikaseadmete teenindajad), osa tehnoloogiaspetsialiste läheb korralisele puhusele.
Seotud lood
Koondamislaine Nitroferdis tuli töötukassale ootamatult, sest märke sellest ei olnud. Mineraalväetisi tootvas Nitroferdis kaotab töö 426 inimest.
Mineraalväetisi tootev Nitrofert koondab sel sügisel kõik ehk kokku 426 töötajat, põhjendades seda maailmaturul kukkunud hindadega.
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.