Finantsinspektsiooni juhi Raul Malmsteini sõnul kasvab organisatsioon lähiaastatel suure tõenäosusega, sest ühtse pangandusjärelevalve moodustamine toob tööd juurde.
Malmstein märkis täna riigikogu ees inspektsiooni 2012. aasta aruannet tutvustades, et Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik on mitmel puhul avalikult välja öelnud, et finantsinspektsioon on liiga suur ja kulukas organisatsioon Eesti riigile üleval pidada.
Malmstein nentis, et maksumaksjana puht abstraktsel tasandil saab muidugi Männikuga nõustuda – mida tõhusam ja odavam organisatsioon, seda parem. Aga me oleme teinud valiku olla osa Euroopast ja tema tuumikust, rääkis ta. "Euroopa on valinud siseturu efektiivse toimimise tee ja seda eriti finantsvaldkonnas. Eurotsooni eestvedamisel luuakse ühtne pangandusjärelevalve SSM (Single Supervisory Mechanism)."
Malmstein märkis, et oleks naiivne arvata, et uusi ülesandeid saame omalt poolt täita ja neile kaasa aidata ilma sinna oluliselt panustamata. "Täna on finantsinspektsioonis loodud 80 ametikohta. Seda pole palju. Me peame andma oma panuse SSM-i rakendamisse ja Euroopa ühtse järelevalve loomisse üldiselt ning samas tagama finantsstabiilsuse kodusel turul, mis on meie peamine ülesanne," selgitas ta. "Seega seisavad finantsinspektsiooni ees lähiaastatel olulised ülesanded ja kindlasti organisatsiooni ees seisvad ülesanded muutuvad."
Malmstein lisas, et ta kahtleb, kas olemasoleva 80 töökohaga on võimalik kõiki uusi ülesandeid täita.
Teades, kui keerukad ja pikad on pangandussektoris mitmesuguste lubade menetlused, ei suuda ma kuidagi alahinnata seda töö mahtu, mis tuleb minu kolleegidel varsti teha, et saaksime otsuste tegemisel adekvaatselt kaasa rääkida," lausus Malmstein. "Kuna täna me eelpool kirjeldatuga igapäevaselt tegelema ei pea, pole hetkel selleks veel ka ressursse."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Panga juht Ardo Hanssoni sõnul kasvavad panga kulud majandusest aeglasemalt ka tänavu.
Finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein kinnitas riigikogu ees, et pankadel raha on ja nad võiks agressiivsemalt müüa, kuid hetkel märke uuest laenubuumist pole.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.