Euroala riikide plaanitav pankade kriisihaldus on Rootsi rahaminister Andres Borgi sõnul euroalast välja jäävate riikide jaoks ohtlik.
Borg rõhutas, et on vaja lahendust, mis toimiks kogu Euroopa Liidu jaoks.
Praegused ettepanekud selles osas, millises järjekorras toimuks panga raskustesse sattumise korral kahjude kandmine ja vastutuse jagamine, on Borgi sõnul liiga jäigad ning riskivad Rootsi pankade jaoks tekitada likviidsusriski.
Borg kordas vajadust reegleid euroalast väljaspool olevate riikide jaoks oluliselt paindlikumaks muuta, et kokkulepe üldse sündida saaks, vahendas agentuur Bloomberg.
"Me tahame, et meil oleks võimalus lahendada oma pangakriise nii nagu me ise tahame. Me ei taha nende raha, kuid sellisel juhul võiksid nad respekteerida seda, et me kasutame oma raha oma äranägemise järgi," tsiteeris Borgi agentuur TT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna varahommikul jõudsid Euroopa Liidu rahandusministrid lõpuks kokkuleppele, kuidas pankade päästmise põhiraskus maksumaksja õlult ära võtta.
Euroalal pankade probleemide lahendamiseks kaalumisel olev variant, kus esmalt tuleb vastutust kanda panga omanikel ja võlausaldajatel (nn bail-in) ja alles viimases järjekorras maksumaksjatel, Rootsile ei sobi, ütles Rootsi rahandusminister Anders Borg täna ELi rahandusministrite kohtumisel, kus teemat arutati.
Rahandusminister Jürgen Ligi osaleb eurogrupi ja ELi rahandusministrite kohtumisel, kus jätkuvad vaidlused selle üle, kes maksab kinni mõne Euroopa panga kollapsi äärele sattumise.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.