Kuna Swedbankil on huvi pakkuda ka edaspidi börsi kõige soodsamaid kauplemistasusid, on nad nüüd sunnitud programmiga liitumist vähemalt kaaluma.
"Oleme kaalumas programmiga liitumist eelkõige seepärast, et kõigile turuosalistele, kes ei liitu turutegija programmiga, tõstab Tallinna Börs automaatselt sobitatud tehingute tasu pea 2,5 korda," kommenteeris Swedbanki Balti aktsiamüügi osakonnajuht Andres Suimets.
„Samas leiame, et börsi samm tõsta oluliselt teenustasusid keskkonnas, kus käive börsil püsib rekordmadalatel tasemetel ning globaalne trend reguleeritud turgudel on jätkuvalt teenustasude languse suunas, on ootamatu ja kindlasti pretsedenti loov," lisas ta.
Swedbank on väljendanud Tallinna Börsile oma vastuseisu kauplemistasude tõstmise pärast. Turutegemise kasutegur on küll mõistagi olemas, ent see on siiski minimaalne - ühtegi institutsionaalset ega ka vähegi suurema mahuga kohalikku investorit ei veena argument 2,5protsendisest ostu- ja müügiääre hinnaerinevusest, eriti kui seda pakutakse kõigest 3000eurose ostu ja müügikorraldusega. Likviidsetes aktsiates on olukord juba praegu parem ja vähemlikviidseid aktsiaid see likviidseks ei muuda.
Eile teatas LHV pank, et hakkab kolmele Eesti aktsiale turgu tegema.
Seotud lood
Küsimustele kohalikul aktsiaturul turutegemise kohta vastab SEB aktsiaturgude maakler Raido Lillemets.
Henrik Igasta Superiast on oma sõnul börsile juba neli aastat rääkinud, et nad tegeleksid turutegija mudeli taaselustamisega.
NASDAQ OMX Balti börsid on aastaid hoidnud tehingutasusid muutumatuna (viimane muudatus viidi sisse 2008. aasta jaanuaris) ning seetõttu puudus ka ühtne Balti hinnakiri.
LHV pank teatas, et Olympic EG, Tallinna kaubamaja ja Tallinna Vee aktsiatele hakkas pank eilsest turgu tegema.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”