Eestlastegi seas populaarses turismikohas Egiptuses ning riigis, mis on Suessi kanaliga oluline transiidimaa, toimus sõjaväeline riigipööre, mis lõi võimult president Mohamed Mursi.
Ka teised Moslemi vennaskonna liidrid, kes võitsid mullu mitmed valimised, on arreteeritud, vahendab Reuters.
Armee sekkumist pooldavad miljonid egiptlased, sealhulgas liberaalsed liidrid ja usutegelased, kes ootavad muudetud reeglitega uusi valimisi.
Araabia kevade revolutsioonidega esimese valitud liidri kukutamine tõstab küsimuse poliitilise islami tuleviku kohta.
Kell hakkas Mursi jaoks kukkuma, kui nädalavahetusel kogunesid miljonid inimesed Kairos tänavatele, nõudes tema tagasiastumist. Teda süüdistati koos vennaskonnaga revolutsiooni kaaperdamises ning võimetuses elustada majandust. See andis kindral Abdel Fattah al-Sisile õigustuse viia ellu „rahva tahe“ ning nõuda presidendi tagasiastumist.
Nafta hinda hakkab mõjutama see, kui Suessi kanali liikluses toimuvad katkestused, sest sealtkaudu liigub oluline osa transiidist.
Seotud lood
Egiptuse börs tegi täna üle aasta suurima tõusu pärast eilset riigipööret, millega sõjavägi kukutas Egiptuse presidendi Mohamed Morsi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.