Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul pole ta nimetanud palgatõusu majanduse suurimaks ohuks, nagu väitis Peeter Ernits.
Ernits intervjueeris Maalehes suurettevõtja Ülo Pärnitsat, kes ütles, et võiks palku oma ettevõtetes teoreetiliselt kahekordistada. "Paraku taunib aga palkade tõstmist ka valitsuse suhtumine. Rahandusminister Jürgen Ligi on koguni öelnud, et palgatõus on Eesti majanduse kõige suurem oht," kirjutas Ernits tänases artiklis.
Ligi ütles, et soovitab Pärnitsal palku tõsta, kui tal see võime olemas on – see toovat valitsusele maksuraha. Sama soovitas Pärnitsale täna valitsuse pressikonverentsil ka IRLi juhist kaitseminister Urmas Reinsalu.
Ligi sõnul peab palgatõus olema reaalne, buumiaegset palka nimetas ta irreaalseks, mis põhines unistustel, laenurahal ja sisetarbimisel. Tema hinnangul ei tohi palgatõus olla selline, mis hävitab ettevõtete konkurentsivõimet ja riigi rahandust, see peab olema kooskõlas konkurentsiolukorra ja töötootlikkusega.
Ligi soovis pressikonverentsil Pärnitsale jõudu ja Ernitsale südametunnistust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurettevõtja Ülo Pärnits on tänases Maalehes taas võtnud ette üleskutse tõsta järsult palku, sarnase vastukaja tekitanud ettepaneku tegi ta ka sügisel konverentsil Äriplaan.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.