TREV-2 Grupi juht Erki Mölder ütles, et talle ei meeldi senine must-valge retoorika riigivõla temaatikas.
"Selge on see, et riigi võlakoormus on täna madal ning rahandusministri jäikus ei ole asjakohane. Samas ei saa olla laenuraha majandusse pumpamise eesmärk mitte majanduskasvu tõstmine, vaid vajalike seni tegemata investeeringute tegemine," rääkis ta.
Mölder toetab laenamist, sest riik peab täitma endale võetud kohustused ja vastama oma tegevuses inimeste õigustatud ootustele. "Loomulikult ei tohi aga laenukoormust liiga suureks ajada," lisas ta.
Küsimusele, kas praegu peaks laenuraha teel majanduse elavnemise üle ühiskonnas rohkem diskuteerima, vastas Mölder, et suurem arutelu tuleks kindlasti kasuks, muuhulgas ka teemal kuhu need investeeringud suunata.
"Transpordi ja infrastruktuuri valdkonnas on väga palju lahendusi, mille elluviimisel väheneks oluliselt inimeste poolt kulutatavad rahad kütusele, autode remondile ja ajale. Kindel on ka see, et õiged investeeringud haridusse ja inimeste tervisekäitumise parandamisse toovad pikas perspektiivis mitmekordselt tagasi," leidis Mölder.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Äripäeva üleskutse laenuga majandust stimuleerida kõlanuks "Hakkame laulma!", oleks sel positiivne eeskuju laulva revolutsiooni näol, leiab rahandusminister Jürgen Ligi.
ETK juhi Jaanus Vihandi sõnul peaks riigi laenukoormuse suurendamise asemel ressursse efektiivsemalt ja tulemuslikumalt kasutama.
Endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik on riigi laenukoormuse suurendamise suhtes ettevaatlik, ent see teema tuleks tema sõnul avalikkuses tõsiselt läbi vaielda.
Eesti majanduskasvu numbrid teevad kurvaks. Sel nädalal selgunud teise kvartali SKP kasv oli aastases võrdluses vaid 1,3% ja esimese kvartali oma 1,1%. Jääme selgelt alla nii Lätile kui Leedule, kus kasv on üle 3%, tõdeb Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.