Tartu maakohus arutab praegu Werol Tehaste pankrotihaldur Toomas Saarma hagi Rein Kilgi ja tema teise suure pankrotistunud ettevõtte Lõuna Toiduainetööstuse (leivatööstus Pere), aga ka riigikogu liikme Aivar Koka ja endise ministri Jaan Õunapuu ning veel kahe rapsiõlitehase juhtimisega seotud ärimehe vastu.
Saarma nõuab neilt enam kui kuut miljonit eurot, kirjutab
Postimees.Vanas vääringus ligi 100 miljoni krooni suurune hagi käib rapsiõlivabrikust välja kanditud raha kohta. Tegu on erinevate tehingutega, millest paljude puhul kahtlustavad võlausaldajad, et tegu on fiktiivsete ehk tagant järgi sõlmitud lepingutega, mis peavad katma rahade liikumisi Pere leivatehasesse. Sinna on makstud näiteks reklaami ja marketingi teenustena umbes kaks miljonit krooni, aga võlausaldajad kahtlevad, kas leivatehas üldse seda raha saanud on.
Saarma hagi on pööratud lisaks nimetutele ka Meelis Virro vastu. Virro on aga Kilgi pikaajaline võitluskaaslane, olles enamiku Kilgi firmade juhatuse liige. Haldru taotleb Kilgile ja Virrole ka ärikeeldu.
Seotud lood
Prokuratuur alustas Rein Kilgi pankrotis ettevõtte Werol Tehased suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis viitab suures ulatuses kelmusele, kirjutas Delfi.
Ärimees Rein Kilk käib kohut rea endiste alluvatega, kellega on lootusetult tülli pööranud. Endised tippjuhid lahkavad avameelselt selle põhjusi.
Tartu maakohus kohaldas Werol Tehaste juhi Meelis Virro suhtes ärikeelu, kuid ei teinud otsust Rein Kilgile seatava ärikeelu kohta.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.