Hetkel on vallajuhtide palgaskaalal suured käärid, üheks võimaluseks palkade ühtlustamiseks oleks Grüne Fee Eesti juhi Raivo Külaseppa sõnul haldusreformi läbi viimine.
„Eestis on väga erinevad vallad ja nende haldusvõimekused on väga erinevad, eks sellega seoses on ka palkades suured käärid. Milline peaks palgatase olema, selle paneb paika pakkumise ja nõudluse vahekord. Ka see, kui võimekat vallajuhti tahetakse ja mida temalt saada soovitakse, vastavalt sellele tuleb teda ka tasustada, “ vastas Külasepp küsimusele, milline võiks olla vallajuhile õiglane palk ja millest see sõltuda võiks.
„Vallal peaksid mingid eesmärgid olema, mida ta peaks suutma ellu viia. Selle jaoks peaksid olema omad mõõdikud ja selle järgi saab siis ka vaadata. Mida võimekamad inimesed, seda rohkem nad ka maksavad,“ märkis Külasepp ja lisas, et oluline on ka valla suurus ja kohaliku omavalitsuse haldusvõimekus.
„Vallavanemat ei saagi vaadata ilmselt üksinda, vaid valla kulusid tervikuna. Vallajuht paneb ju meeskonna tööle ega tegutse üksinda. Pigem peaks vaatama valla üldvalitsemiskulusid, mitte konkreetse vallavanema palka,“ märkis Külasepp, kelle hinnangul tuleks lõpuks eelkõige ära teha haldusreform.
Seotud lood
MS Balti Trafo OÜ juhi Jaanus Lubergi sõnul tulevad mõned vallad ots-otsaga kokku ja nende juhtidele väga 500 eurost suuremat palka maksta ei suudetagi. Esimeseks parandavaks sammuks võiks olla Lubergi sõnul haldusreform.
Äripäev avalikustas omavalitsusjuhtide palgaedetabeli, mille TOP 25 on teie ees siin.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.