Narva uue spordikeskuse ehitamisel kadus ligi 89 480 eurot (1,4 miljonit krooni) linna raha, mis pangaautomaatidest sulas välja võeti.
Kellele raha lõpuks jõudis, seda ei õnnestunud majanduskuritegude uurijatel enam tagantjärele kindlaks teha. Äripäeva käsutuses on 2008. aastal alanud Narva linna võimuladvikusse kuulunud poliitikute tehingute kriminaaluurimise materjalid.
Reedeses lehes kirjutasime, kuidas Narvas ärihuve omav jaekett Maxima tasus Narva poliitikute ja variisikutega seotud ettevõtetele ligi miljon eurot. Täna ilmunud Äripäevas kirjeldame, kuidas Narvas uue spordikeskuse ehitamisel osa rahast kaduma läks. Selles juhtumis on kriminaaluurimine lõpetatud ning kohtusse asi ei jõudnudki.
Kriminaaluurimine tegi kindlaks, et MTÜ Narva Spordikeskus tellis ligi 89 480 euro (1,4 miljonit krooni) eest töid osaühingult Limfort Invest (sama ettevõte oli osaline ka Maximaga seotud rahaskeemis), keda objekti ehituspäevikutes üldse kirjas polnud. Kohe kui spordikeskus kandis raha Limfort Investi arvele, võeti see 2005. aasta veebruaris-märtsis Tallinnas sularahaautomaatidest välja. Raha edasine saatus jäi aastaid hiljem uurijatel välja selgitamata.
Küll tehti kindlaks, et Limfort Investiga sõlmitud lepingud olid fiktiivsed ning neilt tellitud tööd teostasid tegelikkuses teised töövõtjad.
Narva Spordikeskuse ehitusrahade kantimisest loe täpsemalt tänasest Äripäevast. Reedel ilmunud Äripäevast saab aga lugeda, kuidas jaekett Maxima Narvas enda huvides poliitikuid palkas.
Seotud lood
Narva spordikeskuse ehitamisel linna raha kantimisel kasutatud ettevõtte Limfort Invest omanikuks oli Maardus turvatöötaja Ljudmila, kes palgati tankistiks ühes Tallinna vanalinna baaris.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.