Poliitikute sõnul ei peaks riik sekkuma ettevõtete ärivaidlustesse, kirjutab Delovõje Vedomosti.
Ukrainas kaubanduskinnisvaraäri ajava Eesti ühe rikkama ettevõtja Hillar Tederi konflikt Ukraina äripartneriga on jõudnud riigijuhtide tasandile. Oktoobri lõpus saatsid Tederi Ukraina äripartnerid murekirja Eesti peaministrile Andrus Ansipile ja president Toomas Hendrik Ilvesele. Lühidalt räägib kiri Tederi ebaausast äriajamisest Ukrainas.
Millal peaks riik sekkuma äri tegemisse?Tõnis Kõiv, reformierakondlaneIgal riigil on majanduslikud huvid, mis sisaldavad ka ettevõtjate huve. Arenenud riikidele ei ole häbi ka seda tunnistada, rääkimata sellest, et kaitsta oma huve. Tähtis on, et see toimuks avalikult ja läbipaistvalt nii nagu on see Eestile kohane.
Igor Gräzin, reformierakondlaneSee on kahe poole isiklik asi. Valitsus ei tohiks mitte mingil juhul sekkuda sinna. Ilmselt selles asjaajamises oli mingisugune kapitaalne viga, näiteks valed äripartnerid, halb leping jne, mida ei saa väljaspoolt parandada. Halba äri ei peaks tulevikus eksisteerima. Mida varem see lõpeb, seda parem kõikide jaoks.
Eiki Nestor, sotsiaaldemokraatUkraina ärimehed ilmselt kirja saatmise ajal lähtusid oma kogemusest, mida nad on Ukraina turul saanud. Eestis selline sekkumine ei ole võimalik.
Jaano Vink, Nordeconi juhtEi saa täielikult nõustuda sellega, et valitsuse tasandil peaks olema otsene sekkumine igasugustesse vaidlustesse äripartnerite vahel. Lõppude lõppuks on igas riigis olemas kohtusüsteem. Ettevõtted ise otsustavad ja hindavad oma riske siis, kui valivad, millisesse turule lähevad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ei sekku Hillar Tederi ja tema äripartneri vaidlusse, aga lubas kaitsta Eesti ettevõtjate huve ning juhtida probleemidele tähelepanu.
Ukrainas kaubanduskeskuseäri ajava Eesti ühe rikkama inimese Hillar Tederi vaidlus Ukraina äripartneriga kogub uusi tuure ning kaasatud on ka poliitikud.
Ukrainas kaubanduskinnisvaraäri ajava Eesti ühe rikkama inimese Hillar Tederi konflikt oma Ukraina äripartneriga on jõudnud riigijuhtide tasandile.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.