Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Langi ametist vabastamist taotleb 40 saadikut
40 riigikogu liiget algatas täna riigikogus kultuuriminister Rein Langi umbusaldamise.
Langi ametist vabastamist taotlevad Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Keskerakonna saadikud.
„Erinevates meediakanalites avaldatud materjalide põhjal on saanud selgeks, et kultuuriminister Rein Lang on varjanud oma puutumust kultuurilehe Sirp toimetuses asetleidnud sündmustega,“ seisab umbusaldamise avalduse eelnõus. „On piisavalt tõendeid, et kultuuriminister on teadlikult esitanud avalikkusele nii pooltõdesid kui täisvalesid, püüdes nii eitada, varjata või moonutada oma tegeliku sekkumise ulatust ja selle otsustavat kaalu radikaalseteks ümberkorraldusteks kultuurilehe Sirp toimetuses.
„Minister Langi puutumus sündmustega ajalehe Sirp toimetuses ületab selgelt tema kui poliitilist ametikohta täitva isiku volitusi. Ministri tegevus selles juhtumis on vastuolus demokraatliku õigusriigi põhimõtetega. Allakirjutanute silmis on kultuuriminister Rein Lang usalduse kaotanud,“ põhjendavad saadikud.
SA Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga kinnitab, et Rein Lang oli juba enne 8. novembri kohtumist kursis sellega, mida Kaur Kender kavatses Sirbis teha.
Kultuurilehe Sirp ümber toimuv on tekkinud ebakompetentse ja halva tegutsemise tagajärjel, ütles Eesti Teatriliidu esimees Ain Lutsepp loomeliitude kohtumisel kultuuriministeeriumiga.
Loomeliitude eest kõnelenud Eesti Kirjanike Liidu esimees Karl Martin Sinijärv tegi täna toimunud kohtumisel kultuuriminister Rein Langile ettepaneku ametist tagasi astuda.
Riigikogu arutas tänasel istungil 40 riigikogu liikme esitatud umbusaldusavaldust kultuuriminister Rein Langile. Umbusaldamine ei leidnud toetust, sest umbusalduse poolt hääletas 38 saadikut. Vajalik oli 51 saadiku toetus.