Presidendi kantselei vahendas Äripäevale Toomas Hendrik Ilvese hinnangu Sirbi visioonidokumendile: "Sirp peaks olema ühiskonnas kultuuri laialt kajastav meediakanal."
Seoses Sirbi ümber toimunuga on president Ilves öelnud, et muudatusi tulnuks asjaosaliste poolt paremini põhjendada ja selgitada, vahendas Sildam. Samuti tõdes Ilves Sildami sõnul, et kahjuks on kultuurielu riigipoolses korraldamises pikalt vinduvad suhtlemis- ja kommunikatsioonimured. Sildam tuletas meelde ka Ilvese eelmisel nädalal kirjutatut: "Sõnavabadus ja loomevabadus Eestis ei ole kuidagi ohustatud."
SA Kultuurileht nõukogu esimees Urmas Klaas on avaldanud, et tänaseks Sirbi peatoimetaja kohusetäitja kohalt tagasi astunud Kaur Kender saatis Sirbi visioonidokumendi ka president Toomas Hendrik Ilvesele, kes andis sellele oma hinnangu.
Vastuseks palvele avaldada see hinnang teatas Sildam, et president Ilves ei ole osalenud ühegi Sirpi puudutava visioonidokumendi koostamises ega rääkinud kaasa personaliotsustes. Sildam kirjutas: "Ta on korranud Kaur Kenderile oma kauaaegseid mõtteid kultuurilehe rollist ja olemusest ning rõhutanud inimesena, kellele on olulised Eesti kultuur ja samuti Eesti kultuurileht: Sirp peaks olema ühiskonnas kultuuri laialt kajastav meediakanal."
"Uut" Sirpi, mis seadis visioonidokumendi kohaselt eesmärgiks kodanikele riigist normaalse mulje jätmise ja lõpetada poliitikute dehumaniseerimise, sai end traumakirurgina esitlenud Kaur Kenderi juhtimisel ilmuda vaid üks number.
Sirbi järgmist numbrit kokku panema koondunud Sirbi endised töötajad kirjutasid 26.11, et Kenderi langetatud personaliotsused on viinud olukorrani, kus ajalehte ähvardab esmakordselt pärast Teise maailmasõja lõppu järjepideva ilmumise katkemine.
Seoses Sirbi ümber puhkenud skandaaliga teatas kultuuriminister Rein Lang 21. novembril ETV otse-eetris, et astub tagasi. Tagasiastumisteatele eelnes läbikukkunud umbusaldus riigikogus ning loomeliitude esitatud palve astuda tagasi usalduse kaotamise pärast. Langi tagasiastumisteate juurde käis lubadus riigikogus kõnet pidades üles lugeda juhtumit ebakohaselt käsitlenud kaabakajakirjanikud.
SA Kultuurileht nõukogu esimees Urmas Klaas on tunnistanud oma kaasvastutust, ent pole tagasiastumist vajalikuks pidanud. Samuti on siiamaani ametis Sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga.
Seotud lood
Kui sa oled kolmes riigis korraga online oksjoni-saite käivitanud siis sa tead, millest ma räägin, kirjutab peatoimetajana ühe Sirbi kokku pannud Kaur Kender.
Kui kultuurilehe Sirp tavapärane trükiarv on ca 4500, siis uuenenud toimetuse käe all ilmunud tänase numbri tiraaži suurendati huviliste ootuses 1500 võrra 6000ni.
Kõigile neile, kes räägivad, kuidas Kenderile tuleb anda võimalus, äkki ta ikka teebki Sirbi paremaks, tuleb üle korrata põhilist: asi ei ole Kenderis. Asi on Reformierakonnas. Asi on selles, et valitsuspartei ärastas ajalehe.
Riigikogu arutas tänasel istungil 40 riigikogu liikme esitatud umbusaldusavaldust kultuuriminister Rein Langile. Umbusaldamine ei leidnud toetust, sest umbusalduse poolt hääletas 38 saadikut. Vajalik oli 51 saadiku toetus.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele