34aastane Roger Ver on endale hüüdnimeks saanud "Bitcoini Jeesus", kuna on aidanud kümnetel ettevõtetel võtta kasutusele bitcoin ning on ka ise aktiivselt bitimündi arengule kaasa aidanud.
Vaatamata sellele on Rogeri puhul tegemist bitcoinimiljonäriga, kes tegi oma esimese investeeringu siis, kui bitimündi hind oli alles 1 dollari lähedal.
Kuna praegu on bitcoini hind kerkinud üle 1000 dollari, on ka tema algse investeeringu väärtus suure tõusu teinud. Ver ise ütleb, et ei tunne ennast „rikkamana“, kuid tema varandus on nüüd „palju likviidsem, kui see oleks lihtsalt tavalisel pangakontol", kirjutas CNBC.
Ver investeeris bitcoini 2011. aasta alguses ja sai samal aastal ka miljonäriks. 2011. aastal kõikus bitimündi hind 0,30 dollarilt 32 dollarini.
„Bitcoini Jeesuse“ tiitli teenis Ver Bitcoin Foundationi juhatuse esimehelt Peter Vessenesilt. „Ma arvan, et Peter andis mulle selle tiitli ükskord koos grillides, kui ma rääkisin kahekümnele lapsele bitcoinist ja nemad olid sellest vaimustuses,“ ütles Ver.
Bitcoini hind on viimastel nädalatel teinud suure tõusu ning seetõttu arvavad paljud, et tegu on mulliga. Ver selles probleemi ei näe. Isegi 1000 dollari juures peab ta bitcoini hinda „uskumatult odavaks“ .
„Kiire hinnatõus näitab seda, et inimesed on saamas aru, kui tähtis leiutis bitcoin on,“ sõnas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaidlused, kas Bitcoin oleks elujõuline alternatiiv dollarile või on tegemist kõigest järjekordse Ponzi skeemiga, käivad edasi, kuid pole kahtlustki, et Bitcoinil on võime tõsta teadlikkust brändidest.
Bitcoini viimaste kuude astronoomilise kasvu taga seisab ülisuur nõudlud digitaalraha järele Hiinas, mis rõhutab rahvuslikku huvi digitaalse valuuta kui alternatiivse investeeringu järele. Sellest tulenevalt on tekkinud küsimus, kas valitsuse sekkumine on vaid aja küsimus?
Just nii suure tõusu on teinud bitcoini hind 2010. aastast, kuna eile kerkis see esimest korda üle 1000 dollari taseme.
Bank of America (BofA) astus eile suure sammu, kuna oli esimene Wall Streeti pank, mis oma hinnangu bitcoini kohta välja ütles. Kuigi Hiina keskpank keelas enda riigi pankadel bitcoini kasutamise, usub BofA, et virtuaalraha turuväärtus võib tõusta veel mitu miljardit dollarit.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.