Justiitsminister Hanno Pevkur ei võtaks etteheitva või kurjana president Toomas Hendrik Ilvese otsust jätta nn 1000euroste arvete seadus välja kuulutamata.
Küsimuse peale, kuidas justiitsminister hindab õigusasjatundjana Ilvese vastust, ütles Pevkur valitsuse pressikonverentsil, et president suunas riigikogu tähelepanu asjadele, mis vajaksid veel täiendavat arutelu.
Justiitsminister leidis presidendi vastusest kaks etteheidet. Esiteks oleks kogutud teabe analüüs pidanud olema põhjalikum ja läbi kaaluma ka alternatiivseid võimalusi käibemaksupettuste vähendamiseks.
"Sain presidendi otsusest selge signaali, et ollakse õigel teel ja riigikogu koos valitsusega peab analüüsi ette valmistama ning mõjusid põhjalikumalt hindama," ütles Pevkur.
Ministri sõnul puudutas teine etteheide kaasamist. Pevkur usub, et rahandusministeerium teeb kõik endast oleneva, et ettevalmistatav seaduse uus menetlemine annab tulemuse, kus võimalikud kahtlused vastuolu osas põhiseadusega saavad kõrvaldatud.
Justiitsminister tunnustas presidenti ja tema meeskonda põhjaliku uurimise eest käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu saamisloost.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
President Toomas Hendrik Ilvese otsust jätta välja kuulutamata käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seadus võib käsitleda ninanipsuna rahandusminister Jürgen Ligile ja laiemalt Reformierakonna ülbitsemisele.
President Ilves jättis käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse välja kuulutamata ning saatis selle riigikogule tagasi.
Kaupmeeste liit tunnustab presidenti, kes jättis välja kuulutamata ettevõtlusvabadust piirava nn 1000euroste arvete seaduse.
Kaubandus-tööstuskoda tunnustab president Toomas Hendrik Ilvest otsuse eest jätta nn 1000 euroste arvete seadus välja kuulutamata.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.