Kinnisvara soetada plaanivatest inimestest on pea pooled kõrgepalgalised ja kinnisvara kallinemine neid ei heiduta.
Värske uuringu kohaselt on lähema 2-3 aasta jooksul kinnisvara osta plaanivate inimeste hulk kasvanud 11 protsendile (septembris 8%). Kinnisvara ostmist peab soodsaks tegevuseks 24% küsitletuist.
Märkimisväärne on aga, et kõikidest ostu plaanivatest isikutest on 47% viimase palgakvartiili esindajad, esimese kvartiili esindajaid on ostu planeerivatest isikutest vaid 10%, teatas EKFL.
Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles, et hinnang kinnisvara ostmise soodsusele kajastub objektiivselt vastavalt sellele, kuidas kinnisvarahinnad on kallinenud. "Samas on näha, et hoolimata kinnisvara kallinemisest nõudlus püsib, seda eriti just kõrgema sissetulekuga inimeste hulgas," märkis ta pressiteates.
"Ostuhuviliste aktiivsust toetab ka kõnekas fakt, et müügipakkumiste arv on viimase kolme aasta jooksul pidevalt langenud ning kuniks uut kaupa turule juurde ei tule, jääb surve hindadele alles, samuti survestab vähenev pakkumiste hulk ostusoovijaid otsusega mitte viivitama," lausus Rüütel.
"Tegelikult ei ole selline ajutine defitsiit turule kasulik, sest nägime alles hiljuti, kuidas turud võivad ühel hetkel üle kuumeneda," lisas ta.
Uuringus osales kokku 800 inimest.
1994 loodud kinnisvarafirmade liit on kinnisvara arenduse, vahenduse ja konsultatsioonidega tegelevate äriühingute ühendus. Liitu kuulub 40 kinnisvarasektori ettevõtet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvarahinnad Eestis sööstavad üles - viimati järgnes sellele kinnisvaramulli lõhkemine.
Uus Maa Kinnisvarabüroo plaanib tänavu mullust kasvu jätkata. Ettevõtte osaniku ja juhatuse esimehe Jaanus Lauguse sõnul elavneb enim ärikinnisvaraturg.
Viimase Äripäeva kinnisvarafirmade TOPi üks kiiremaid kasvajaid, ärikinnisvaraga tegelev Colliers International Advisors OÜ jätkab kasvulainel ka tänavu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.