Eesti Pangaliit koostas väikeettevõtjaile viis kõige olulisemat nõuannet SEPAga liitumisel.
1. Mõtle, kas kasutad majasisest infosüsteemi, raamatupidamistarkvara, majandustarkvara või midagi muud, mis on seotud kontonumbritega. Vaata üle, kas andmed on võimalik viia üle lihtsa liigutusega või peab selleks midagi tegema. Kui süsteemi ei ole, käitu nagu eraisik.2. Kui oled olnud otsekorralduse klient, vii muudatus e-arvele üleminek lõpuni.3. Ettevõtted on arvete tasumisel väga täpsed. Tasub mõelda, kas jätta arve tasumine viimasele päevale. Tasu need hommikupoole ära saata, siis on asi klaar.4. Mõtle, kas vajad väärtuspäevamakset, et oma tööd optimeerida.5. Näita oma uut kontonumbrit arvetel.
Autor: Marta Jaakson, Indrek Kald
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Veebruarist hakkavad kommertspangad arveldama pankadevahelisi makseid üleeuroopalises jaemaksesüsteemis. Seetõttu sulgeb Eesti Pank 31. jaanuari tööpäeva lõpus keskpanga jaemaksesüsteemi ESTA, kus arveldatakse umbes viiendik Eestis tehtavatest maksetest.
Äripäeva küsitletud väikeettevõtjad ei jaga Eesti pangaliidu muret üle-euroopaliste SEPA-maksete tuleku pärast, mis liidu teatel on probleem just väikestele firmadele.
Homsest hakkavad Eestis kehtima ühtsed üleeuroopalised maksetingimused (Single Euro Paymets Area – SEPA). Sellega kaasnevad muudatused puudutavad nii pankade erakliente kui ka ettevõtteid.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.