Norra ekspordifirmad peavad ohjeldama palgatõusu, mitte süüdistama kuhtuvas konkurentsivõimes Norra krooni tugevust, leiab Norra tööandjate liidu juht.
"Meil tuleb palgad kontrolli alla saada," ütles Norra ettevõtjate konföderatsiooni juht Skogen Lund Bloombergile ajal, mil ametiühingud ja tööandjad Norras palgakõnelusteks valmistuvad.
Norra palgad on kõrgemad kui enamikes muudes riikides. Tööstuses on keskmised palgakulud 64,15 dollarit tunnis, mis on kõrgeim näit USA tööturuameti koostatud 33 riigi võrdluses, kirjutab Bloomberg. See on 35% kõrgem tase kui Saksamaal ja 80% rohkem kui USAs.
Aastatel 2011 ja 2012 oli aastane palgatõus Norras enam kui 4%. Lundi sõnul on ta ametiühingutele teada andnud, et 3% kõrgema palgatõusuga tööandjad ei nõustu.
Palgakulu ühe töötunni eest on Norras peaaegu 70% kõrgem kui naaberriikides, viitas sel nädalal peetud ettekandes ka Norra rahandusminister Siv Jensen.