Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ütles Šveitisi Davosis toimunud majandusfoorumil, et näeb euroalal märke majandusolukorra dramaatilisest paranemisest, mis toob perspektiivis uuesti ka inflatsiooni kiirenemise.
"Viimasel kolmel-neljal kuul oleme näinud nii olukorra paranemist finantsturgudel kui ka meie (keskpanga - toim.) lõdva rahapoliitika jõudmist reaalmajandusse," ütles Draghi. "Mõte on selles, et praegune aeglane inflatsioon läheneb järkjärgult uuesti eesmärgile," vahendas Bloomberg.
Optimaalseks on Euroopa Keskpank hinnanud inflatsiooni veidi allpool 2% taset.
Draghi, kes on lubanud keskpanga kiiret sekkumist, kui tekib oht euroala hinnastabiilsusele - olgu siis liiga kiire või liiga aeglase hinnatõusu näol, märkis, et ei näe praegu deflatsiooniohtu.
"Kui defineerida deflatsiooni kui laiapõhjalist, ise ennast toitvat pidevat hinnalangust, mis on levinud väga erinevatesse sektoritesse ja riikidesse, siis sellist asja me ei näe," ütles Draghi.
Mitmed suurpangad Barclayst Commerzbankini prognoosivad siiski, et lähikuudel tuleb Euroopa Keskpangal enim jälgitud baasintressi määra veelgi kärpida, kuna suur heitlikkus rahaturgudel võib euroala majanduskasvu õrna toibumise kraavi ajada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Keskpanga rahapoliitika lõdvendamine "rahatrüki" kaudu võib osutuda oluliselt erinevaks sellest, mida on teinud sama nimetaja all USA keskpank.
Euroala inflatsioon aeglustus märtsis veebruari 0,7%-lt 0,5%-le, mis jääb järjest kaugemale maha Euroopa Keskpanga optimaalseks hinnatud tasemest kahe protsendi lähistel.
Oleksin väga väga ettevaatlik väidetega, et euroala kriis on läbi saanud, ütles Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi täna pressikonverentsil, mis järgnes keskpanga otsusele enim jälgitud baasintressi määr 0,25% tasemel muutmata jätta.
Euroalal järsult aeglustunud inflatsioon on tekitanud ootuse, et Euroopa Keskpank juba sel nädalal või hiljemalt detsembris euroala intressimäärasid rekordmadalalt tasemelt veelgi alla laseb.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.